Wyjazd na zamówienie

NORWESKIE WYBRZEŻE: REJS HURTIGRUTEN - PORT TO PORT

Europa Norwegia 3 dnidowolna

NORWESKIE WYBRZEŻE: REJS HURTIGRUTEN - PORT TO PORT

Hurtigruten (Norweskie Statki Przybrzeżne) - to norweski armator posiadający olbrzymie doświadczenie w turystyce morskiej. Firma posiada 11 statków, które codziennie wypływają z Bergen do Kirkenes oraz z Kirkenes do Bergen. Podczas całego rejsu wzdłuż wybrzeża Norwegii statki zawijają do 34 portów. W poszczególnych portach można skorzystać z wycieczek fakultatywnych. Czekają na Was m.in.: psie zaprzęgi, lodowe safari, zwiedzanie uroczych norweskich miast, spotkania z Wikingami, trekkingi na lodowiec, podglądanie wielorybów i ptaków, wycieczki w krainę norweskich smaków. W drodze powrotnej statek zawija w ciągu dnia do tych portów, w których cumował w nocy w drodze na północ.
Rejsy odbywają się przez cały rok!
Istnieje możliwość wykupienia tylko wybranego odcinka rejsu

Polubisz ten wyjazd za:

 • dopasowanie terminu do Ciebie
 • ekscytujące widoki fiordów
 • rejs renomowanej marki Hurtigruten
 • obsługę statku

Plan podróży

 • 1 dzień: Bergen

  Twoja podróż zaczynie się w Bergen, drugim co do wielkości mieście w Norwegii i bramie do fiordów. Założone w 1070 r. Bergen szczyci się architekturą, na którą wpływ wywarła prosperująca niemiecka organizacja handlowa z XIV wieku, Liga Hanzeatycka. Jeśli będziesz miał czas, zanim statek odpłynie, odwiedź wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nabrzeża kolorowej dzielnicy Bryggen, obecnie dzielnicy rzemieślniczej z brukowanymi uliczkami. 

 • 2 dzień: Florø - Molde

  Wczesnym rankiem będziesz mógł cieszyć się zapierającym dech w piersiach Nordfjord w pobliżu Torvik. Następnie przepłyniemy obok Przylądka Zachodniego, aby zbliżyć się do Ålesund - miasta z piękną, secesyjną architekturą. Możesz wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych. W okresie letnim jest dostępna wycieczka do fiordu Geiranger.  

 • 3 dzień: Trondheim

  Do Trondheim dotrzesz zaraz po śniadaniu. Twoja krótka podróż tutaj ma swój koniec. Warto rozważyć dłuższy pobyt w tym mieście założonym przez króla Wikingów Olafa Tryggvasona w 997 roku. Trondheim jest dziś trzecim co do wielkości miastem w Norwegii i stanowi mieszankę zabytkowych budynków i tętniącej życiem populacji studentów.

Świadczenia

Cena obejmuje

  • 2 noclegi na pokładzie statku, w wybranej kabinie
Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN

Cena nie obejmuje:

  • przelotów z i do Polski (w zależności od portu 400-2500 pln)
  • transferów w Norwegii
  • wyżywienia na statku (możliwość dokupienia śniadań 59 eur/os. i kolacji 73 eur/os.)
  • ewentualnych dodatkowych noclegów w Norwegii
  • ubezpieczenia w podróży 
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Atrakcje dla chętnych

Fiord Geiranger z bliska 

209 EUR – 7,5h – od 1.06. do 31.08.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu w górę, drogą Ørneveien do jeziora Eidsalsvatnet. W jej trakcie możemy podziwiać fjord Geiranger. Następnie płyniemy promem z Eidsdal do Linge skąd udajemy się do bajecznego wąwozu Gudbrands. Kolejną atrakcją jest zjazd krętą drogą Trollstigen Pass, u jej dołu przychodzi czas na coś do przegryzienia. Dalej wycieczka wiedzie drogą, z której rozpościera się widok na fiord Romsdals. Dojeżdżamy do Molde, gdzie możemy zjeść kolację, a następnie wracamy na pokład statku Hurtigruten.

Art Nouveau w Alesund

41 EUR – 2h – od 02.11. do 31.12.

Przewodnik zabiera uczestników wycieczki na spacer, podczas którego zapoznają się z secesyjną architekturą urokliwego miasta Alesund. Po drodze mijamy malowniczy port rybacki Brosundet, plac Apotekertoget oraz ciekawie zdobioną główną ulicę. Uczestnicy odwiedzą również Jugendstilsenteret – centrum sztuki secesyjnej.

Akwarium Atlanterhavsparken i wzgórze Aksla

59 EUR – 2h – od 01.01. do 01.06. oraz 02.11 do 31.12.

Uczestnicy wycieczki udają się do jednego z największych słonowodnych akwariów w północnej Europie, gdzie mogą zobaczyć pokaz nurkowania oraz ciekawe gatunki ryb oraz pingwiny. Po wizycie w akwarium udają się na wzgórze Aksla gdzie mogą podziwiać z góry miasto Alesund.

Smaki Norwegii 

89 EUR – 2h 15min – od 02.09. do 01.11.

Przybywamy morzem do Hjørundfjord, przepływamy łodzią poza miejscowość Urke, skąd autobusem ruszamy przez Norangsdalen – najwęższą dolinę Norwegii. Po drodze zatrzymujemy się między innymi przy jeziorze Lyngstøl, które w wyniku osuwiska zalało starożytne osady tworząc przy tym fascynujący widok. Kolejnym przystankiem będzie zabytkowy hotel Union Øye, gdzie uczestników czeka poczęstunek w postaci lokalnych specjałów. Podczas wycieczki zapoznamy się także z historią społeczności Urke.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Norwegia

  • Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w na zasadach obowiązujących w Unii Europejskiej/Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz w ramach strefy Schengen. 
  • Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku wyprawy na Spitsbergen potrzebny jest paszport! 


Wszystko jasne, jadę!

Wypełnij formularz, a w ciągu kilku dni wrócimy do Ciebie z gotową ofertą lub zadamy dodatkowe pytania, żeby jeszcze lepiej dopasować propozycję podróży do Twoich potrzeb.

Zapytaj o ofertę

Podobne wyjazdy