Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Zorza polarna - Islandia

 • Cena od: 3 890 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Islandia
 • Długość: 4 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Indywidualny wyjazd na poszukiwanie zorzy polarnej w Islandii, w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Reykjavik - Warszawa (istnieje możliwość dolotu z innego lotniska)
 • 3 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 3 śniadania w hotelu
 • transfery z i na lotnisko w Islandii
 • udział w wycieczce  w celu poszukiwania zorzy polarnej
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN 

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 3 śniadaniami w postaci bufetu w hotelu 
 • wydatków własnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.



Dopłata do hotelu 4*: 300 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 3*: 400 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 4*: 550 PLN za osobę

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (w zakładce "Informacje dodatkowe").

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Reykjaviku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 dzień 
Po śniadaniu czas wolny. Można udać się na zwiedzanie miasta. Reykjavik to bardzo przyjemne miasto. Można je zwiedzić w kilka godzin spacerowym krokiem.  
Wieczorem udajemy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Samochód odbiera nas z hotelu i wyjeżdżamy na obrzeża miasta. Uciekając od miejskich świateł zwiększamy szanse na wypatrzenie zorzy polarnej. Powrót do hotelu. Czas trwania wycieczki: 3-5 godzin.

3 dzień
Po śniadaniu czas wolny na dodatkowe atrakcje.

4 dzień
Przejazd na lotnisko i wylot z Reykjaviku. Powrót do Polski.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Skutery śnieżne, 7-8h – od 317 EUR/os. - Przeżyj niesamowitą przygodę w czasie przejażdżki skuterami śnieżnymi po lodowcu Langjokull. Zależnie od pogody uczestnicy spędzą około godzinę na skuterach. W czasie wycieczki zapewniony jest przewodnik, niezbędny sprzęt oraz transfer z hotelu. 

Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa, 14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrot do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.

Błękitna Laguna – od 83 EUR/os. - Wycieczka dla wszystkich, którzy mają ochotę na chwile błogiego relaksu w wodach geotermalnych basenu położonego w otoczeniu krajobrazu nie z tej ziemi. Kąpielisko Błękitna Laguna to obiekt powstały na ciemnym polu zastygłej lawy i charakteryzujący się obecnością ciepłych, krzemionkowych wód o naturalnie błękitnej barwie. Te kontrastujące ze sobą kolory w połączeniu z surową, oryginalną architekturą obiekt dają niesamowite wrażenia estetyczne podczas pobytu w kąpielisku. W cenie wycieczki zawiera się transfer z i do hotelu, lub z/na lotnisko oraz wstęp do Błękitnej Laguny.

Golden Circle – wycieczka, podczas której uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Istnieje wiele opcji wycieczek do Golden Circle, każda z nich zawiera w cenie transfer z hotelu. Przykładowe opcje to:

 • Golden Circle, 8h – od 83 EUR/os.
 • Golden Circle + Konie islandzkie , 9h 30min – od 174 EUR/os.,
 • Golden Circle + Zwiedzanie Reykjaviku z przewodnikiem, 10h – od 129 EUR/os.
 • Golden Circle + Wielorybie safari, 10h – od 166 EUR/os.

Tunele lawowe, 10h – od 170 EUR/os.- Zwiedzanie tuneli i jaskiń utworzonych przez potoki lawowe. Uczestnicy napotkają na trasie rozmaite kształty jaskiń oraz formacji skalnych powstałych za sprawą płynącej lawy. W cenie wycieczki zawarte są transfery z i do hotelu, przewodnik oraz niezbędny sprzęt.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas