Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Weekend na Islandii

 • Cena: 3 950 zł
 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Islandia
 • Długość: 4 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Reykjavik - Warszawa (istnieje możliwość dolotu z innego lotniska)
 • 3 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 3 śniadania w postaci bufetu w hotelu
 • transfery z i na lotnisko w Islandii
 • wycieczka Golden Circle
 • wstęp na Błękitną Lagunę
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR) i NNW (7 000 PLN)

Dodatkowo płatne / opcjonalnie: 

- dopłata do pokoju 1-osobowego 400-1000 zł w zależności od standardu hotelu i sezonu wyjazdu
- wyjazd w poszukiwaniu zorzy polarnej, realizowany codziennie wieczorem od połowy września do kwietnia, koszt 140 zł/os

Cena wyjazdu zależy od sezonu.

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (w zakładce "Informacje dodatkowe").

Szukasz ciekawego i oryginalnego pomysłu na spędzenie weekendu? Ta propozycja na pewno Cię zainteresuje.

1 dzień 
Przylot do Reykiaviku w godzinach wieczornych, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień
Po śniadaniu wycieczka Golden Circle – uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Zapewniona opieka profesjonalnego przewodnika (w języku angielskim). Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień 
Zwiedzanie stolicy. W programie: rezydencja prezydenta w Bessastadir, przedmieścia Hafnarfjörður, restauracja Perlan - punk widokowy, dom Hofdi, kościół Hallgrímskirkja, centrum starego miasta, Laugardalur (dolina gorących źródeł). Czas wolny.

4 dzień 
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i pobyt nad Błękitną Laguną, następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Błękitna Laguna jest  kąpieliskiem położonym w zachodniej części wyspy. Można wybrać się na spacer po klinice i otaczającym ją terenie, skorzystać z kąpieli, zabiegów, masaży, a także zakupić produkty do pielęgnacji skóry produkowane na miejscu.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Psie zaprzęgi, 3-4h – od 260 EUR/os. – Przejażdżka psimi zaprzęgami wiedzie przez zaśnieżone, islandzkie bezdroża. W czasie każdej wycieczki przewidziane są przystanki na zdjęcia oraz zabawę z psami. 

Wielorybie safari, 3h – od 99 EUR/os. - W czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Będzie to niezapomniane wrażenie. W okresie zimowym (od października do marca) można dodatkowo obserwować orki. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy, którzy bardzo chętnie opowiadają o napotkanych zwierzętach oraz odpowiadają na pytania uczestników.

Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa, 14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrot do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.

Konie islandzkie, 3h – 270 PLN/os.– Konie na Islandii to specyficzna, bardzo wytrzymała rasa. Koń, który raz opuścił wyspę nie ma możliwości powrotu na nią. Islandczycy bardzo cenią sobie czystość tej rasy. 

Dla zaawansowanych jeźdźców w ofercie znajdują się także wyprawy kilkudniowe, po różnych miejscach na Islandii.

 • Konie islandzkie, 3 dni/2noce – 4950 PLN/os. - Przejażdżka końmi do gorących źródeł Geysir oraz wodospadu Gullfoss. Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.
 • Konie islandzkie, 8 dni/7 nocy – 9350 PLN/os. - Przejażdżka do atrakcji Golden Circle – gorących źródel Geysir, wodospadu Gullfoss oraz PN Thingvellir. Na trasie przejazdu znajduje się także niezwykła bazaltowa forma skalna - Hrepphólar . Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.
 • Konie islandzkie, 5 dni/4 noce – 6450 PLN/os. - Przejażdżka do atrakcji Golden Circle – gorących źródel Geysir, wodospadu Gullfoss oraz PN Thingvellir – w dniu transferowym. Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.

Tunele lawowe, 3h – od 91 EUR/os. - Zwiedzanie tuneli i jaskiń utworzonych przez potoki lawowe. Uczestnicy napotkają na trasie rozmaite kształty jaskiń oraz formacji skalnych powstałych za sprawą płynącej lawy. W cenie wycieczki zawarte są transfery z i do hotelu, przewodnik oraz niezbędny sprzęt.

Wspinaczka na wulkan, 12h – od 181 EUR/os. - Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu południowym wybrzeżem, do wodospadu Skogafoss. Stamtąd Super Jeep zabiera uczestników na górę, na wysokość około 850 m n.p.m. gdzie rozpoczyna się wspinaczka pomiędzy dwoma lodowcami - Eyjafjallajokull i Myrdalsjokull. Uczestnicy docierają do rezerwatu Thorsmork gdzie znajduje się świeża pokrywa lawowa i pyły z erupcji z 2010 roku. Stamtąd następuje transfer powrotny do Reykjaviku. Transfery z i do Reykjaviku, niezbędny sprzęt, przewodnik – zawarte w cenie.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas