Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

KANADA: WSCHÓD - ZACHÓD

 • Cena od: 6550 EUR + 1000 PLN
 • Dostępne terminy i ceny:

 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Kanada
 • Długość: 21 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Hotel Samolot Polski pilot
Cena obejmuje:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Toronto, Vancouver – Warszawa
 • bilet na lot wewnętrzny na trasie Montreal - Calgary
 • 19 noclegów w motelach i hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • bilety na prom na i z wyspy Vancouver
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 290 USD (395 CAD)
 • wyżywienia: ok. 25-40 USD/os. dziennie
 • zwyczajowych napiwków
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 26 PLN/os.
 • Ektronicznej Autoryzacji Podróży ETA
 • atrakcji dla chętnych
1 DZIEŃ PRZELOT DO TORONTO
Wylot z Warszawy i przelot do Toronto. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, wieczorny spacer po mieście lub odpoczynek.

2 DZIEŃ TORONTO: ZWIEDZANIE – WODOSPAD NIAGARA I POKAZ ŚWIATEŁ
Przygodę z Kanadą zaczynamy od zwiedzania Toronto. Wjedziemy na CN Tower (553 m), jedną z najwyższych konstrukcji świata, gdzie pospacerujemy po szklanej podłodze. Zobaczymy Park Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario oraz dzielnicę chińską i plac Yonge-Dundas. Następnie przejazd nad wodospad Niagara. Pospacerujemy wzdłuż rzeki Niagara z punktami widokowymi na wodospady od strony kanadyjskiej. Wieczorem zobaczymy pokaz świateł „Illuminations” nad wodospadem. Nocleg w okolicy Niagara.

3 DZIEŃ REJS PRZEZ PARK NARODOWY TYSIĄCA WYSP
Jedziemy trasą widokową północnym brzegiem jeziora Ontario. Następnie przesiądziemy się na statek i popłyniemy po rzece Św. Wawrzyńca w Parku Narodowym Tysiąca Wysp. Park słynie z malowniczego wybrzeża rzeki i oczywiście licznych wysepek.

4 DZIEŃ OTTAWA: ZWIEDZANIE PŁYWAJĄCYM AUTOBUSEM
Odwiedzamy stolicę Kanady, Ottawę. Zobaczymy centrum miasta: budynki parlamentu na wapiennym wzgórzu Parliament Hill i pojedziemy na wycieczkę po mieście pływającym autobusem.

5 DZIEŃ SAFARI - MONTREAL
Z samego rana pojedziemy na samochodowe safari w parku dzikich zwierząt. Następnie przejazd malowniczą doliną rzeki Ottawa.  Po przyjeździe do Montrealu, drugiego co do wielkości miasta Kanady, zobaczymy panoramę miasta z Mount Royal i pójdziemy na spacer po Starym Porcie.

6 DZIEŃ MONTREAL: ZWIEDZANIE
Zwiedzanie neogotyckiej katedry Notre-Dame oraz The Biosphere - muzeum środowiska i zmian klimatycznych. Następnie przejazd w kierunku Quebecu. Na trasie dla chętnych możliwość lotu wodnosamolotem nad Parkiem Narodowym de la Mauricie (lot ok. 20 min. koszt ok. 120 CAD)

7 DZIEŃ QUEBEC: ZWIEDZANIE - KANION SAINTE-ANNE
Zwiedzanie Quebecu, przepięknie położonego miasta. Przespacerujemy się przez historyczne stare miasto poprzeplatane wąskimi brukowanymi uliczkami, zobaczymy fort, Dufferin Terrace, skąd roztacza się wspaniały widok, stary port, oraz majestatyczny budynek Parlamentu. Zatrzymamy się w punkcie widokowym na wodospad Montmorency, a następnie pojedziemy nad kanion Sainte Anne. Tutaj chętni mogą skorzystać z Air Canyon - przejazdu na krzesełkach zawieszonych na linie nad kanionem. Piękne widoki i emocje gwarantowane (koszt 15 CAD/os.). Na nocleg wracamy do Montrealu.

8 DZIEŃ CALGARY: ZWIEDZANIE
Przelot do Calgary i odbiór samochodu. Udamy się do centrum Calgary na spacer przez główny deptak handlowy. Odwiedzimy też Stampede - największą arenę rodeo w Ameryce.

9 DZIEŃ BANFF: GORĄCE ŹRÓDŁA I GÓRA SIARKOWA
Przejazd do Banff. Tutaj będziemy mogli się nieco zrelaksować i wziąć kąpiel w gorących źródłach. Wjedziemy też kolejką na Górę Siarkową (2295 m.n.p.m.).

10 DZIEŃ MALOWNICZE JEZIORA MORAINE i LAKE LOUISE
Przejazd na jezioro Moraine, gdzie pójdziemy na spacer wzdłuż brzegu jeziora. Następnie pojedziemy do Lake Louise. Tutaj zrobimy krótki trekking wśród bajkowych krajobrazów nad pocztówkowe Jezioro Agnes.

11 DZIEŃ LODOWIEC COLUMBIA
Przejazd do Jasper piękną drogą górską Icefields Parkway. Zatrzymamy się przy polu lodowym Columbia. Jest to największy lodowiec w Górach Skalistych. Chętni mogą podjechać specjalnym autobusem na lodowiec (koszt ok. 99 CAD). Po drodze zatrzymamy się na licznych punktach widokowych m.in. szklana platforma zawieszona nad urwiskiem Glacier Skywalk.

12 DZIEŃ PARK NARODOWY JASPER: KANION I JEZIORO MALIGNE
Jedziemy do ikony Parku Narodowego Jasper - jeziora Maligne. Przespacerujemy się kanionem Maligne (ok 5km), który doprowadzi nas do jeziora. Przy dobrej pogodzie będziemy w stanie zobaczyć w oddali okoliczne lodowce. Dla chętnych po spacerze rejs po jeziorze Maligne (80 CAD/os.). Pozostali w tym czasie odpoczywają nad brzegiem jeziora.

13 DZIEŃ WELLS GREY PROVINCIAL PARK: WODOSPAD HELMCKEN
Przejazd przez Park Góry Robson – najwyższego szczytu kanadyjskich Gór Skalistych. Następnie wizyta w Wells Grey Provincial Park, gdzie pójdziemy na krótki spacer do malowniczego wodospadu Helmcken. Chętni mogą skorzystać z opcji Blue River Safari – rejsu katamaranem po rzece w poszukiwaniu czarnych niedźwiedzi (koszt 80 CAD/os.).

14 DZIEŃ VANCOUVER: ZWIEDZANIE
Przyjazd do Vancouver. Zwiedzanie miasta: historyczna dzielnica Gastown, zegar parowy, budynek Harbour Center Tower i platforma widokowa. Dla chętnych Flyover Canada - wirtualny lot nad Kanadą, podczas którego wisicie 20 metrów nad ziemią (koszt od 28 CAD/os.).

15 DZIEŃ WISZĄCY MOST CAPILANO
Jedziemy nad rzekę Capilano. Tutaj przespacerujemy się wiszącym mostem oraz po pomostach zawieszonych nad rzeką i pośród koron drzew.

16 DZIEŃ PROM DO VICTORII
Promem dostaniemy się na pobliską wyspę Vancouver do portu Victoria. Victoria to urokliwe miasteczko pamiętające czasy kolonialne, o przyjemnej atmosferze, idealne do spacerów.

17 DZIEŃ VICTORIA: ZWIEDZANIE
Zwiedzamy Victorię – zobaczymy parlament, port, oraz Royal British Columbia Museum prezentujące historię rdzennej ludności. Po południu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy.

18 DZIEŃ TOFINO: ODPOCZYNEK
Pora na chwilę wytchnienia nad oceanem. Możemy udać się na spacer pięknymi wielkimi plażami lub Szlakiem wWelkich Drzew.

Chętni mogą zdecydować się na jedną z dodatkowych atrakcji:
-rejs połączony z obserwacją wielorybów (koszt ok. 90 USD)
-rejs w poszukiwaniu niedźwiedzi (koszt ok. 90 USD)
-rejs do gorących źródeł (koszt ok. 120 USD)
- wycieczka kajakami (koszt ok. 60 USD)

19 DZIEŃ TOFINO – VANCOUVER: TARG GRANVILLE
Wracamy do Vancouver. Ostatni dzień w Kanadzie spędzimy na Granvill Market - wielkim zadaszonym targu z mnóstwem ciekawych straganów z jedzeniem i knajpek.

20-21 DZIEŃ POWRÓT
Transfer na lotnisko i wspólny przelot powrotny do Polski.

Lot wodnosamolotem nad Parkiem Narodowym de la Mauricie

20-minutowy lot, koszt ok. 90 USD (120 CAD)

Air Canyon w Sainte-Anne

Przejazd na krzesełkach zawieszonych na linie nad kanionem, koszt ok. 12 USD (15 CAD)

Przejazd specjalnym autobusem na lodowiec Columbia

koszt ok. 75 USD (99 CAD)

Rejs po jeziorze Maligne

koszt ok. 60 USD (80 CAD)

Blue River Safari

Rejs katamaranem po rzece w poszukiwaniu czarnych niedźwiedzi, koszt ok. 60 USD (80 CAD)

Flyover Canada, Vancouver

Wirtualny lot przez Kanadę, podczas którego wisicie 20 metrów nad ziemią, koszt od 21 USD (28 CAD)

Dodatkowe atrakcje w Tofino

-rejs połączony z obserwacją wielorybów, koszt ok. 90 USD (120 CAD)
-rejs w poszukiwaniu niedźwiedzi, koszt ok. 90 USD (120 CAD)
-rejs do gorących źródeł, koszt ok. 120 USD (160 CAD)
- wycieczka kajakami, koszt ok. 60 USD (80 CAD)

-

Podobne oferty

ALASKA - POTĘGA NATURY z pilotem

ALASKA - POTĘGA NATURY z pilotem

HotelSamolotPolski pilot 10 dni
od: 4 150,00 €
Wyprawa objazdowa minibusem po Alasce z noclegami w hotelach. W pakiecie: transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, opieka polskiego pilota. opis oferty »
WIELKA NIEDŹWIEDZICA - ALASKA I KANADA ZACHODNIA
Dzika przyroda. Górskie wędrówki. Wszechobecne lodowce. Kąpiele w gorących źródłach, oglądanie wielorybów, podglądanie łosi i niedźwiedzi, głębokie doznania dla miłośników przestr... opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas