Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Finlandia: Zorza polarna u Świętego Mikołaja- wycieczka z pilotem

 • Cena od: 1 650 €
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Finlandia
 • Długość: 5 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot Polski pilot

Zimowy wyjazd z pilotem do Rovaniemi. Odwiedziny u Świętego Mikołaja, poszukiwanie zorzy polarnej. Zakwaterowanie w hotelach 3*, wyżywienie, transfery, ubezpieczenie i kilka atrakcji (psie zaprzęgi, skutery śnieżne, renifery) do wyboru.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa (z presiadką w Helsinkach)
 • opieka polskiego pilota
 • prywatny bus na całej trasie
 • noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym lub apartamencie
 • zwiedzanie Muzeum Arktikum
 • wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja
 • bilety wstępu do Ranua Park
 • zwiedzanie Lodowego Hotelu
 • kolacja w lodowej restauracji
 • wyjazdy na poszukiwanie zorzy
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie zawiera:

 • pozostałego wyżywienia 
 • wydatków własnych
 • wycieczek fakultatywnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 20 PLN/os.

Dopłata do pokoju jednoosobowego ok. 1000 PLN

1 dzień - Warszawa - Rovaniemi
Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 dzień - Muzeum Arktikum i poszukiwanie zorzy polarnej

Po śniadaniu udajemy się do Arktikum, gdzie muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja, zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju" dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna oraz odwiedzić lodową komnatę. Po wizycie w Arktikum wybierzemy się na spacer po Rovaniemi, a wieczorem wyruszymy na poszukiwanie zorzy polarnej. Nocleg.

Dla chętnych fakultatywne atrakcje:
Nocne safari na skuterach śnieżnych (3h)-  przy sprzyjającej pogodzie możliwość obserwacji zorzy polarnej.
Wycieczka rozpoczyna się od tranferu z hotelu do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora: ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. W czasie jazdy przewidziane są postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz ciepłe napoje i lekki posiłek przy ognisku. Uwaga: w czasie wycieczki podróżuje się w dwie osoby na jednym skuterze.

3 dzień - Wizyta w Parku Ranua i spotkanie z Mikołajem
Po wczesnym śniadaniu jedziemy do Ranua Wildlife Park. Tutaj mamy szansę na spotkanie niedźwiedzia polarnego, arktycznego lisa i sowy śnieżnej. Podczas wycieczki dowiemy się jak finowie starają się chronić te wyjątkowe gatunki zwierząt. Następnie po wizycie w krainie polarnych zwierząt udamy się do Wioski Świętego Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem (zdjęcie dodatkowo płatne ok. 30-50 EUR) i czas na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu, przy sprzyjających warunkach wybierzemy się na polowanie na zorzę.

4 dzień Lodowy hotel i kolacja w lodowej restauracji

Śniadanie. Czas wolny i możliwość skorzystania atrakcji fakultatywnych. Po południu udajemy się na zwiedzanie Lodowego Hotelu. Dowiemy się, jak taki hotel powstaje (każdego roku budowany jest na nowo!). Przechodząc przez lodowe korytarze dotrzemy do Lodowej Restauracji, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków. Po kolacji będziemy wypatrywać zorzy polarnej na niebie. 

Dla chętnych fakultatywne atrakcje:
Wycieczka psimi zaprzęgami (całość ok. 2h 30 min - 179 EUR/os.)
Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem w hotelu, po czym udajemy się do ośrodka psów husky. Tutaj odbywa się krótka lekcja instruktażowa na temat radzenia sobie z zaprzęgiem. Na saniach jedzie jedna lub dwie osoby, przy czym każda ma możliwość prowadzić zaprzęg. Przejazd trwa półtorej godziny. Na szlaku raz jesteś pasażerem, a raz kierującym zaprzęg, czyli maszerem. W czasie wycieczki organizowane są krótkie postoje na zdjęcia, podziwianie widoków lub ciepły napój. Odpowiednie ubranie i obuwie gwarantuje organizator. Zawarte jest ono w cenie safari.

Reniferowe zaprzęgi (całość 2h 30 min - 150 EUR/os.)
Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi właśnie przez te zwierzęta. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku, a następnie samochodem do hotelu.

5 dzień - Powrót do Polski
Przejazd na lotnisko i wylot z Rovaniemi. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Pożeganie grupy z pilotem i zakończenie wycieczki.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Psie zaprzęgi, 2h – 179 EUR/os. – Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród niesamowitych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi ok 1h.

Skutery śnieżne - Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku.
Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii i 18 lat w Norwegii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby.

W zależności od wybranej opcji na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka nocą, łowienie ryb, czy odwiedzenia farmy psów husky.

 • Skutery śnieżne, 2h – od 104 EUR/os.
 • Skutery śnieżne nocą, 3h - od 136 EUR/os.
 • Skutery śnieżne do Farmy Husky, 3h – od 218 EUR/os.
 • Skutery śnieżne + łowienie ryb, 4h – od 184 EUR/os.

Przejazd na nartach z przewodnikiem, 3h – 89 EUR/os. - Wycieczka na nartach biegowych, wśród zaśnieżonych wzgórz i dolin. W połowie przejażdżki następuje przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Transfer z hotelu oraz sprzęt zapewniony jest przez organizatora.

Spacer w rakietach śnieżnych, 3h – 94 EUR/os. - Wycieczka w rakietach śnieżnych, poprzez pokryte śniegiem wiejskie krajobrazy. W trakcie spaceru przewidziana jest przerwa na przekąski i ogrzanie się przy ognisku. Transfer z hotelu oraz sprzęt zapewniony jest przez organizatora.

Podobne oferty

Zorza polarna pod Tromso, wycieczka z pilotem
Wycieczka do stolicy zorzy polarnej - Tromso. Opieka polskiego pilota, poszukiwanie zorzy polarnej, psie zaprzęgi, noclegi w hotelach 3*, noc w obozie Samów, wyżywienie i transfery. opis oferty »
Zorza polarna - Finlandia

Zorza polarna - Finlandia

HotelSamolot 4 dni
od: 3 850,00 zł
Zimowy wyjazd do Rovaniemi. Poszukiwanie zorzy polarnej. Zakwaterowanie w hotelach 3*, transfery, ubezpieczenie. Dla chętnych dodatkowe atrakcje, na przykład wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja. opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas