Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

NORWEGIA: Góry i Fiordy - wycieczka z pilotem

 • Cena od: 1 630 €
 • Sezon: lato lato
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Szwecja, Norwegia
 • Długość: 13 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Dom Statek Polski pilot

Podczas tej wyprawy do Norwegii zobaczysz malownicze góry, fiordy, wodospady i największy kontynentalny lodowiec Europy. Oprócz tego czekają na Ciebie także trekkingi górskie: najwyższy szczyt Skandynawii - Galdhopiggen, Bessegen, ambona skalna Preikestolen. Zwiedzisz również Goeteborg, Kopenhagę, urocze Laerdal i Bergen.

Wycieczka realizowana jest w małej, komfortowej grupie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przeprawa promowa na trasie Świnoujście-Ystad, Kristiansand - Hirtshals i Kopenhaga - Świnoujście
 • przejazdy na miejscu autokarem lub busem
 • opieka pilota wycieczki
 • opłaty za przeprawy promowe na trasie
 • opłaty drogowe i tunele
 • zakwaterowanie na kempingach w domkach 4-6 os.
 • wycieczka statkiem po Fiordzie Geiranger
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie obejmuje:

 • kosztów wyżywienia
 • biletów wstepu do odwiedzanych obiektów: Centrum Łososia, Muzeum Lodowców, Stavkirke, oraz do wyboru - Muzeum Kontiki, Fram lub Łódź Wikingów (orientacyjny koszt ok 50 EUR) 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

1 dzień POZNAŃ
Wyjazd z Poznania ok. godz. 15.00
Zapewniamy odbiór z dworca PKP wszystkich przyjeżdżających spoza Poznania.
Przejazd do Świnoujścia. Noc na promie.

2 dzień SZWECJA - GOETEBORG

Poznajemy Szwecję: Goeteborg - spacer po centrum, Tanum - obszar wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Znajdują się tu stanowiska sztuki naskalnej pochodzące z epoki brązu. Następnie przejeżdżamy do Oslo, nocleg na campingu.

3 dzień OSLO - GÓRY JOTUNHEIMEN

Miasto Oslo poznajemy korzystając z miejskich rowerów. Zobaczymy centrum, ratusz, parlament, pałac królewski, nabrzeże portowe. Odwiedzimy także słynny, pełen rzeźb Park Vigelanda, a zwiedzanie zakończymy w jednym z wielu muzeów zlokalizowanych na półwyspie muzealnym Bygdoy. Po południu przejedziemy do Parku Narodowego Jotunheimen obejmującego najwyższą część Gór Skandynawskich, tam zakwaterowanie na campingu.

4 dzień TREKKING GÓRSKI NA BESSEGEN
Całodniowy trekking górski. Najpierw przepłyniemy statkiem przez szmaragdowo-zielone wody Jeziora Gjende. Drogę powrotną pokonamy granią, którą biegnie jeden z najpiękniejszych szlaków górskich Norwegii. Zdobędziemy szczyt Bessegen - roztacza się z niego przepiękny widok na jezioro, lodowce i góry Skandynawskie (czas przejścia ok. 7-8 godz.). Nocleg na campingu.

5 dzień 
LODOWIEC NIGARDSBREEN lub GALDHOPIGGEN
Wcześnie rano wyjazd z campingu. Przejazd do Gaupne pod lodowiec Jostedalsbreen - trekking do jęzora lodowca Nigardsbreen. Opcjonalnie (zamiennie dla chętnych) możliwość zdobycia najwyższego szczytu Norwegii Galdhopiggen (2469 m.n.p.m.). Czas przejścia ok. 6 – 7 godz. (Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu). Wieczorem przejazd w okolice Lom.

6 dzień GEIRANGER - 7 SIÓSTR

Rano zwiedzamy miejscowość Lom z typowym dla norweskiej architektury sakralnej drewnianym kościółkiem (Stavkirke). Następnie wyruszamy w drogę do Geiranger, miejscowości leżącej na początku Geirangerfjorden - najbardziej urokliwego fiordu Norwegii. Po drodze wjedziemy na szczyt Dalsnibby (1500 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na cały fiord. Dalej już z pokładu promu podziwiamy strome ściany Geirangerfjorden i piękny Wodospad Siedmiu Sióstr.

7 dzień LODOWIEC 
Przejazd do Parku Narodowego Jostedalsbreen chroniącego największy lodowiec w kontynentalnej części Europy. Wycieczka na jęzor lodowcowy. Następnie krótka wizyta na innym lodowcu Boyabreen. Fjaerland - Norweskie Muzeum Lodowców - multimedialna skarbnica wiedzy o lodzie. Przejazd do Laerdal - małego zabytkowego miasteczka znanego z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia - tu dowiemy się wszystkiego o tych niezwykłych i smacznych rybach. 

8 dzień LAERDAL - BERGEN

Przejazd jednym z najdłuższych tuneli drogowych świata (24,5 km), zapoznamy się z jego rozświetlonymi na niebiesko salami. Następnie krótki postój we Flam - miejscowości rozsławionej przez zaczynającą tutaj swój bieg kolej górską. Popołudnie spędzimy w Bergen - stolicy fiordów. Spacer po zabytkowym Bryggen i słynnym targu rybnym, gdzie można kupić świeże owoce morza, ryby, a nawet kanapkę z mięsem z wieloryba. 

9 dzień HARDANGERVIDDA – WODOSPAD VORINGSFOSSEN
Przejazd do wodospadu Voringsfossen.  2 - godzinny spacer doliną pod samą kaskadę  wodospadu. Dla chętnych wizyta w Centrum Parku Narodowego Hardangervidda – ekspozycja poświęcona przyrodzie i osadnictwu na płaskowyżu. (wstęp ok. 100 NOK). Przejazd malowniczą drogą wzdłuż płaskowyżu Hardangervidda.

10 dzień PREIKESTOLEN - AMBONA SKALNA
Piesza wycieczka do punktu widokowego na Lysefjord, zdobywamy słynną ambonę Preikestolen (naga, granitowa skała wznosząca się pionowo 600 metrów nad poziom wody).

11 dzień PLAŻA MANDAL 
Przejazd na południe Norwegii, odpoczynek i kąpiel na najdłuższej norweskiej plaży, w najdalej na południe wysuniętym mieście Norwegii - Mandal. Nocleg na campingu nad morzem. 

12 dzień DANIA - KOPENHAGA
Przeprawa promowa przez cieśninę Sagerrak do Danii. Przejazd do Kopenhagi. Spacer po centrum. Wieczorem odpływamy promem do Świnoujścia.

13 dzień 
Przypływamy do Świnoujścia w godzinach rannych. Powrót do domu.

Transport

Jedziemy klimatyzowanym minibusem osobowym. 

Przeprawa promowa

Świnoujście - Ystad (Szwecja)
Kristiansand (Norwegia) do Hirtshals (Dania)
Ystad (Szwecja) - Świnoujście

Zakwaterowanie

Na promach zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami. 

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kampingach i nocujemy w domkach drewnianych pokoje 2 lub 4 os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.
Nocujemy na kempingach, gdzie zawsze są sanitariaty, kuchnia, sklepy. Prysznic jest dodatkowo płatny (automat na monetę 10 NOK za 3-4 min.).

Wyżywienie

Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym. Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), 2 menażkami, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. 
Ceny chleba są bardzo różne i zależą od gatunku. Najtańszy chleb można już kupić w cenie 3 - 4 zł. Pozostałe produkty są nieznacznie droższe od tych w Polsce (średnio 2-4 zł drożej/produkt). W supermarkecie można kupować gotowe obiady do odgrzania w cenach 12-18 zł. Na kempingowej kuchni  można wszystko wygodnie przygotować.

Można stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Co zabrać? krótkie zestawienie:

- jedna para wygodnych, pełnych butów trekkingowych (ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa)
- ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa.
- okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chusta, krem z filtrem, latarka.

Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach lub dużego plecaka i małego plecaka. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książkę itd.. W trakcie realizacji programu, kiedy wychodzimy zwiedzać czy idziemy na wycieczkę w góry, zabieramy nasz mały plecak.

Apteczka

środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np.do pielęgnacji niemowląt).

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli koronach szwedzkich, norweskich i dunskich. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie (opłata 10-15 zł). Na promie w kantorze można również wymienić złotówki. Można zabrać Euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napoje, produkty żywnościowe, pamiątki.

Zwiedzanie

Dodatkowo płatne są bilety wstępu do muzeów, wjazd na Nordkapp. Jeżeli ktoś posiada międzynarodową legitymację studencką, proszę zabrać ją ze sobą. Wówczas obowiązują taryfy ulgowe. Odwiedzamy muzea zgodnie z naszymi zainteresowaniami. 

Trekkingi górski

Trasy o przeciętnej trudności. Bessegen ok. 7-8 godz. Galdhopiggen ok. 6 – 7 godz  (nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu).

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas