Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Ekspedycja Nordkapp - objazd Skandynawii - wycieczka z pilotem

 • Cena od: 1 990 €
 • Sezon: lato lato
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Finlandia, Szwecja, Norwegia
 • Długość: 16 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Dom Statek Polski pilot

Cel podróży: Przylądek Nordkapp! A po drodze przeżyć przygodę życia: zobaczyć najpiękniejsze fiordy Norwegii, malownicze wyspy Lofoty, stanąć na lodowcu, pokonać krętą Drogę Trolli i przekroczyć koło podbiegunowe. Na sam koniec odwiedzić św. Mikołaja w Rovaniemi i zwiedzić uroczy Sztokholm.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport busem na trasie Poznań - Świnoujście - Norwegia - Finlandia - Szwecja - Gdańsk - Poznań
 • bilety promowe na trasie Świnoujście - Ystad, Nynashamn - Gdańsk (kabiny 4 osobowe, wewnętrzne)
 • opłaty za przeprawy promowe na trasie
 • opłaty drogowe i tunele
 • zakwaterowanie na kempingach w domkach 4-6 osobowych
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opieka polskiego pilota  

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych (w sumie około 130 EUR)
 • wyżywienia
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

1 dzień WYJAZD
Wyjazd z Poznania ok. godz. 15.00

Zapewniamy odbiór z dworca PKP wszystkich przyjeżdżających spoza Poznania. Przejazd do Świnoujścia. Noc na promie.

2 dzień SZWECJA - GOETEBORG - TANUM
Przejazd z Ystad do Oslo. Po drodze poznajemy Szwecję: Goeteborg - spacer po centrum, Tanum - obszar wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, stanowiska sztuki naskalnej pochodzące z epoki brązu. Przejazd do Oslo.
 

3 dzień OSLO - LAERDAL
Oslo – poznajemy centrum: ratusz, parlament, pałac królewski, nabrzeże portowe. Odwiedzamy także słynny Park Vigelanda, a zwiedzanie kończymy w jednym z wielu muzeów zlokalizowanych na półwyspie Bygdoy. Po południu przejeżdżamy do Laerdal - małego zabytkowego miasteczka znanego z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia - jest to skarbnica wiedzy o tych niezwykłych rybach.

4 dzień LODOWIEC NIGARDSBREEN
Jedziemy do Gaupne pod największy kontynentalny lodowiec Europy - Jostedalsbreen. Po krótkim trekkingu staniemy pod jednym z najbardziej znanych jęzorów tego lodowca - Nigardsbreen. 

5 dzień GEIRANGERFJORD - DRABINA TROLLI
Przejazd przepiękną, najwyżej położoną w Norwegii drogą nr 55. W Lom zobaczymy typowy dla regionu drewniany kościółek (stavkirke). Przejazd do Geiranger - popularnej miejscowości turystycznej, leżącej na początku Geirangerfjorden - jednego z najbardziej urokliwych fiordów Norwegii. Wjedziemy na punkt widokowy na szczycie Dalsnibby (1500 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na fiord i otaczające go góry. Następnie czeka nas przejazd "Złotą drogą", "Drogą Orłów" oraz słynną "Drabiną Trolli".
 

6 dzień TRONDHEIM
Przejazd do Trondheim, miasta z przepiękną gotycką katedrą "Nidaros", zabytkowym mostem i kolorowymi drewnianymi budynkami. Po drodze miniemy "Ścianę Trolli" - najwyższą w Europie pionową ścianę skalną. Przejazd dalej na północ.

7 dzień KOŁO PODBIEGUNOWE
Tego dnia przetniemy koło podbiegunowe i dojedziemy do portowej miejscowości Bodo, z której wyruszymy promem na Lofoty. 

8 dzień LOFOTY
Lofoty - góry wyrastające z morza, położone za kołem polarnym i ogrzewane prądem zatokowym, tworzą jedyne w swoim rodzaju zestawienie przyrody z krajobrazem. Przejedziemy przez wszystkie wyspy. Zobaczymy piękne plaże, charakterystyczne drewniane domki na palach (rorbuery), malownicze miasteczka oraz piękne szlaki prowadzące do punktów widokowych.

9 dzień LOFOTY - NARVIK
Przejazd do Narwiku, gdzie zwiedzimy m.in. Muzeum II Wojny Światowej (norw. Krigsminnemuseum).
 

10 dzień ALTA
Przejazd na daleką północ do Alty, słynącej m.in. z muzeum, na którego terenie znajduje się największe w północnej Europie skupisko rysunków naskalnych liczących do 6,5 tys. lat.
 

11 dzień NORDKAPP
Tego dnia zdobywamy Przylądek Północny - Nordkapp. Na miejscu czeka nas piękny punkt widokowy, wspaniale przygotowane centrum informacyjne, kino oraz kawiarnia - wszystko to wykute głęboko w skałach przylądka.

12 dzień FINLANDIA
Wyruszamy w kierunku Finlandii. Przejazd przez krainę reniferów do Rovaniemi - miasteczka przeciętego linią koła podbiegunowego.

13 dzień ROVANIEMI
Rovaniemi - wizyta w wiosce Świętego Mikołaja oraz Articum - muzeum związanym z tradycyjnym życiem za linii koła podbiegunowego. Przejazd do Szwecji.

14 dzień UPPSALA
Przejazd przez Szwecję. Po drodze krótka wizyta w Uppsali - słynącej z katedry i bogatej historii.

15 dzień SZTOKHOLM
Sztokholm - zwiedzanie miasta, wieczorem odpływamy promem do Gdańska.

16 dzień GDAŃSK
W godzinach południowych przypływamy do Gdańska. Przejazd do Poznania.

Transport

Jedziemy klimatyzowanym minibusem osobowym. 

Przeprawa promowa

Przeprawa promowa Świnoujście - Ystad. 
Powrót Nynäshamn - Gdańsk.

Zakwaterowanie

Na promach zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami. 

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w drewnianych domkach (pokoje 2 lub 4 os.). 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.
Nocujemy zawsze na kempingach, gdzie dostępne są sanitariaty, kuchnia, a w pobliżu sklepy. Prysznic jest dodatkowo płatny (automat na monetę 10 NOK za 3-4 min.).

Wyżywienie

Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym. Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), 2 menażkami, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. 
Ceny chleba są bardzo różne i zależą od gatunku. Najtańszy chleb można już kupić w cenie 3 - 4 zł. Pozostałe produkty są nieznacznie droższe od tych w Polsce (średnio 2-4 zł drożej/produkt). W supermarkecie można kupić gotowe obiady do odgrzania w cenach 12-18 zł. Na kempingowej kuchni można wszystko wygodnie przygotować.

Można stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Co zabrać? - krótkie zestawienie:

- jedna para wygodnych, pełnych butów trekkingowych (ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa)

- ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa.

- okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chusta, krem z filtrem, latarka.

Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach lub dużego i małego plecaka. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książka itd. Służy nam on w trakcie realizacji programu (kiedy wychodzimy zwiedzać czy idziemy na wycieczkę w góry).

Apteczka

Warto mieć ze sobą: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (m.in. do pielęgnacji niemowląt, ale nie tylko).

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Pieniądze

Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli norweskich i szwedzkich koronach oraz EURO w Finlandii. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu z bankomatu (opłata 10-15 zł). Można również wymienić złotówki w kantorze na promie lub zabrać euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napoje, produkty żywnościowe, pamiątki.

Zwiedzanie

Dodatkowo płatne są bilety wstępu do muzeów, wjazd na Nordkapp, przeprawy promowe i niektóre tunele. Jeżeli ktoś posiada międzynarodową legitymację studencką, proszę zabrać ją ze sobą - wówczas obowiązują taryfy ulgowe. Odwiedzamy muzea zgodnie z naszymi zainteresowaniami. 

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas