Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Rejs Hurtigruten - Bergen - Tromso - 5 dni

 • Cena od: 418 €
 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 5 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Statek

Cena zależy od standardu wybranej kabiny, terminu oraz statku.

Istnieje możliwość wykupienia rejsu na dowolnych odcinkach, pomiędzy różnymi portami.

Każdego dnia w głównych portach organizowane są dodatkowe atrakcje, wycieczki tematyczne, ich program przedstawiony jest w zakładce "Informacje dodatkowe".

 

Ceny i opisy przykładowych kabin
Cabin picture
 • kabina bez okien
 • oddzielne łózka
 • w niektórych kabinach występują kuszetki
  piętrowe/sofy
 • prysznic/wc 
 od 418 EUR
Cabin picture
 • kabina z oknami
 • niektóre kabiny mają ograniczoną 
  widoczność
 • oddzielne łóżka
 • w niektórych kabinach występują kuszetki
  piętrowe lub sofy
 • prysznic/wc
 od 483 EUR
Cabin picture
 • miejsce do siedzenia
 • TV
 • niektore kabiny posiadają minibar
 • niektóre kabiny mają ograniczoną
  widoczność
 • kabiny posiadają podwójne lub oddzielne 
  łóżka
 • prysznic/wc 
 od 741 EUR
Cabin picture
 • jeden lub dwa pokoje
 • TV/stereo
 • niektore kabiny posiadają minibar
 • dostęp do internetu
 • balkon lub okno
 • podwójne łóżko
 • prysznic/wc
 • niektóre kabiny posiadają wannę 
 od 1025 EUR

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 4 noclegi na pokładzie statku, w wybranej kabinie
 • 4 śniadania w formie bufetu

Cena nie obejmuje:

 • przelotów z i do Polski (w zależności od portu 400-2500 pln)
 • transferów w Norwegii
 • ewentualnych dodatkowych noclegów w Norwegii
 • ubezpieczenia w podróży 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dodatkowo zapewniamy:

 • rezerwacje hoteli w Norwegii w razie potrzeby
 • ułożenie programu zwiedzania przed i po rejsie oraz dodatkowych atrakcji
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • załatwianie wszelkich formalności zgłoszenia na rejs
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

1 dzień - Bergen
Rejs rozpoczyna się o 20:30. Statek płynie z Bergen, wzdłuż Hjeltefjord, podążając śladami Wikinków, którzy rozpoczęli tu wyprawę na Szetlandy.

2 dzień - Alesund
Tego dnia statek dopływa do Alesund - miasta słynącego ze sztuki secesyjnej. Nad miastem góruje wyjątkowe wzniesienie - Aksla, z którego rozpościera się widok na miasto.
Uczestnicy biorący udział w rejsie między 1 czerwca, a 31 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć Gejrangerfjorden - fiord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po jego skalistych zboczach spływa wiele wodospadów, w tym sławny Wodospad Siedem Sióstr. Między 1 września, a 31 października rejs odbywa się wzdłuż Hjorundfjord.

3 dzień - Trondheim
Około 9:00 rano statek dopływa do Trondheim - miasta słynącego z gotyckiej architektury. 

4 dzień - Lofoty
Tego dnia statek przekracza północne koło podbiegunowe i dopływa do Lofotów -  archipelagu, pełnego małych wiosek rybackich, otoczonych przez majestatyczne gory.

5 dzień - Tromso
Po przystanku w Harstad, statek kontynuuje rejs przez Fisnes na dłuższy postój do Tromso. Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej na kajaki.

Wycieczki fakultatywne – Hurtigruten – Classic Voyages

2 dzień:

Wyspa Runde – 161 EUR – 1h 45min – od 01.05. do 31.08.

Mini rejs podczas którego masz szansę zobaczyć różnorodną przyrodę urokliwej wyspy Runde. Mieszczą się na niej jedne z największych kolonii maskonurów, nurzyków i innych gatunków ptaków. W drodze powrotnej do Alesund odwiedzimy także kolonię fok na Gras?yane oraz przepłyniemy w pobliżu Alp Sunnmøre.

Fiord Geiranger z bliska – 209 EUR – 7,5h – od 1.06. do 31.08.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu w górę, drogą Ørneveien do jeziora Eidsalsvatnet. W jej trakcie możemy podziwiać fjord Geiranger. Następnie płyniemy promem z Eidsdal do Linge skąd udajemy się do bajecznego wąwozu Gudbrands. Kolejną atrakcją jest zjazd krętą drogą Trollstigen Pass, u jej dołu przychodzi czas na coś do przegryzienia. Dalej wycieczka wiedzie drogą, z której rozpościera się widok na fiord Romsdals. Dojeżdżamy do Molde, gdzie możemy zjeść kolację, a następnie wracamy na pokład statku Hurtigruten.

Art Nouveau w Alesund – 41 EUR – 2h – od 02.11. do 31.12.

Przewodnik zabiera uczestników wycieczki na spacer, podczas którego zapoznają się z secesyjną architekturą urokliwego miasta Alesund. Po drodze mijamy malowniczy port rybacki Brosundet, plac Apotekertoget oraz ciekawie zdobioną główną ulicę. Uczestnicy odwiedzą również Jugendstilsenteret – centrum sztuki secesyjnej.

Akwarium Atlanterhavsparken i wzgórze Aksla – 59 EUR – 2h – od 01.01. do 01.06. oraz 02.11 do 31.12.

Uczestnicy wycieczki udają się do jednego z największych słonowodnych akwariów w północnej Europie, gdzie mogą zobaczyć pokaz nurkowania oraz ciekawe gatunki ryb oraz pingwiny. Po wizycie w akwarium udają się na wzgórze Aksla gdzie mogą podziwiać z góry miasto Alesund.

Smaki Norwegii – 89 EUR – 2h 15min – od 02.09. do 01.11.

Przybywamy morzem do Hjørundfjord, przepływamy łodzią poza miejscowość Urke, skąd autobusem ruszamy przez Norangsdalen – najwęższą dolinę Norwegii. Po drodze zatrzymujemy się między innymi przy jeziorze Lyngstøl, które w wyniku osuwiska zalało starożytne osady tworząc przy tym fascynujący widok. Kolejnym przystankiem będzie zabytkowy hotel Union Øye, gdzie uczestników czeka poczęstunek w postaci lokalnych specjałów. Podczas wycieczki zapoznamy się także z historią społeczności Urke.

3 dzień:

Trondheim, Katedra Nidaros i Muzeum Ringve – 65 EUR – 3h – od 03.04. do 02.08.

Wycieczka rozpoczyna się na molo w Trondeim – trzecim co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Przechodzimy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii. Następnie udajemy się do Ringve Museum of Musical History – muzeum charakteryzującym się zwiedzaniem wystaw w towarzystwie śpiewającego przewodnika. Budynek, w którym znajduje się muzeum był niegdyś domem rodzinnym norweskiego bohatera narodowego - Petter'a Wessel'a Tordenskiold'a. Muzeum położone jest na obrzeżach Trondheim dzięki czemu po wyjściu z niego możemy napawać się widokiem zarówno na miasto jak i fiord.

Trondheim, zwiedzanie i Katedra Nidaros – 58 EUR – 2h – od 01.01. do 02.04. oraz od 03.08. do 31.12.

Wycieczka wiedzie przez Trondeim – trzecie co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Miasto jest pełne kolorów, drewnianych budynków, ciekawym obiektem jest pomalowany na czerwono most z 1861 roku. Podczas wycieczki usłyszymy wiele informacji o mieście oraz zatrzymamy się na punkcie widokowym Utsikten. Dalej przejedziemy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii.

Twierdza Munkholmen – 64 EUR – 2h – od 03.09. do 30.09.

Zapraszamy na wizytę w starożytnej twierdzy znajdującej się na wyspie, nieopodal Trondheim. Wycieczka zaczyna się od przepłynięcia łodzią przez fiord Trondheim. Następnie uczestnicy maja okazję poznać z bliska twierdzę Munkholmen. Pierwotnie budynek należał do zakonu benedyktynów. W połowie XVI wieku został przekształcony w twierdzę i więzienie. Jednym z najsłynniejszych więźniów był duński hrabia Peder Griffenfeld, który przebywał tu aż 18 lat.

4 dzień

Lodowiec Svartisen – 213 EUR – 6h – od 01.06. do 31.08.

Uczestnicy wycieczki przenoszą się ze statku Hurtigruten na mniejszą łódkę, z której odbywa się pierwsza jej część. Łódź płynąć będzie między małymi wysepkami, a z jej pokładu będzie można dostrzec piękno lodowcowego krajobrazu. Miejsce to jest naturalnym środowiskiem dla orła morskiego – największego w Europie drapieżnego ptaka. Kolejnym etapem wycieczki jest wizyta w Centrum Turystycznym Svartisen, gdzie czeka na uczestników deser i ciepły napój. Po odbyciu spaceru wzdłuż wybrzeża uczestnicy, którzy kontynuują rejs udają się do Bodo, gdzie wracają na pokład statku Hurtigruten.

Łodzią motorową do Saltstraumen – 131 EUR – 2h – od 15.03. do 03.11.

Uczestnicy udają się łodzią motorową do Saltstraumen, niedużej cieśniny słynącej z najsilniejszych pływów na świecie. W czasie minirejsu będziemy mieli szanse na ujrzenie Caledonian Fold Belt - utworów górskich których wiek sięga ponad 250 000 lat oraz naturalnego środowiska dla orła morskiego.

Muzeum Wikingów Lofotr - 123 EUR – 3h – od 01.01. do 31.05. oraz od 01.10. do 31.12. + lato – od 01.04. do 30.09.

Uczestnicy udają się do muzeum, które mieści się w największym, odrestaurowanym budynku Wikingów jaki kiedykolwiek odnaleziono. Był on zamieszkiwany od 900 roku naszej ery. Na wycieczkę składa się zwiedzanie obiektu oraz prawdziwa uczta Wikingów serwowana w sali bankietowej, a na zakończenie pokaz modlitwy o sprzyjające słońce. Po zakończeniu atrakcji uczestnicy przejeżdżają autobusem do portu i wchodzą na statek.

5 dzień

Zwiedzanie arktycznej stolicy – Tromso – 73 EUR – 2,5h – od 01.01. do 31.12.

Tromso położone jest nad Oceanem Arktycznym, a z drugiej strony otoczone jest wyokimi górami. Jest to największe i najbardziej ciekawe pod względem historycznym miasto położone w okolicy Koła Podbiegunowego. W czasie zwiedzania uczestnicy usłyszą ciekawe historie związane z polowaniami na Ocenia Arktycznym, transportem kłód z rosyjskich rzek oraz o górnictwie węgla kamiennego. Czeka ich także wizyta w Centrum Polaria, gdzie zapoznają się z arktyczną fauną oraz będą mieli okazję obejrzeć film „Svalbard – Arctic Wilderness” przedstawiający spektakularne widoki tych okolic. Wycieczka obejmuje także przystanek przy Katedrze Arktycznej – budowli sakralnej zbudowanej w 1965 roku, posiadającej największy witraż w Europie Północnej.

Wizyta na farmie husky – 64 EUR – 3,5h – od 01.06. do 31.08.

Wycieczka zaczyna się od przejazdu na wyspę Kvaløya gdzie mieści się Tromso Wilderness Centre. Podczas wyprawy masz okazję do zapoznania się z ponad 250 psami rasy husky i ich szczeniętami. W czasie wycieczki dowiesz się również ciekawostek na temat powożenia saniami, wyścigach zaprzęgami oraz zapoznasz się z krajobrazem dookoła centrum. Na uczestników wycieczki czeka również poczęstunek (gorący napój i deser) w tradycyjnym namiocie Samów – lavvo.

Polarny spacer po Tromso – 56 EUR – 2,5h – od 01.01. do 15.04. oraz od 15.10 do 31.01.

Spacer po największym mieście północnej Norwegii rozpoczyna się od wizyty w Muzeum Polarnym. Po drodze mijamy m.in. pomnik Roalda Amundsena oraz rynek główny miasta. Mamy także doskonały widok na Arktyczną Katedrę. W muzeum poznamy historię Tromso, dowiemy się o polowaniach na Oceanie Arktycznym oraz wyprawach polarnych. Następnie udajemy się ulicą Storgaen i Olhallen do najstarszego pubu w Tromso. Można spróbować tu lokalnego piwa i usłyszeć historie z dawnych czasów. Przewodnik w czasie wycieczki towarzyszy Ci aż do momentu powrotu na statek Hurtigruten.

Kajaki – 161 EUR – 3,5h – od 01.05. do 31.08.

Wycieczka podczas której masz okazję przepłynąć się kajakiem wzdłuż morskiego wybrzeża w pobliżu Tromso. Niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Wycieczka odbywa się z doświadczonym, wykwalifikowanym przewodnikiem, w specjalnych, dwuosobowych morskich kajakach. Przewodnik na bieżąco udziela instrukcji i wspiera przez cały czas trwania wycieczki.

Wielorybie safari – 299 EUR – 7h – 01.06. - 31.08.

Chętni zobaczenia z bliska tych pięknych ssaków opuszczają statek Hurtigruten w porcie Risoyhamn, skąd przejeżdżają wzdłuż górskich krajobrazów do miejscowości Andenes gdzie czeka na nich statek, którym wybiorą się na safari. Na pokładzie otrzymają wygodny, wodoodporny strój, w który przebiorą się przed wypłynięciem na morze. Na skraju szelfu, z którego wyruszy statek panują idealne warunki do posilania się wielorybów, jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie możemy zobaczyć te ssaki tak blisko lądu. Po kilku godzinach rejsu wracamy na ląd i przejeżdżamy do Finnes, następnie kontynuujemy podróż na promie wzdłuż Andsfjord. Prom dopływa do wioski rybackiej Gryllefjord. Okolica jest znana z 17- metrowego pomnika Senja Troll. Wycieczka kończy się powrotem na statek Hurtigruten w porcie w Finnsnes.

Wspinaczka w Tromso – 86 EUR – 3h – od 06.06. do 04.08.

Dołącz do wspinaczki na wzgórze Fløyfjellet, nad Tromso. Wycieczka rozpoczyna się od krótkiego wjazdu kolejką. Od tego miejsca rozpoczynamy wspinaczkę podczas, której dookoła nas rozpościera się malowniczy widok na Tromso, góry oraz wyspę Kvaløya.

Statki pływające na trasie, zależnie od terminu

MS Trollfjord

MS TROLLFJORD

Rok budowy: 2001
Wyporność: 16 140 ton
Liczba pasażerów: 822
Liczba łóżek: 646
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Nordlys

MS NORDLYS
Rok budowy: 1994
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 475
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Lofoten

MS LOFOTEN
Rok budowy: 1964 (odnowiony 2003)
Wyporność: 2 621 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 155
Długość: 87,4 m
Szerokość: 13,2 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

MS Midnatsol

MS MIDNATSOL
Rok budowy: 2003
Wyporność: 16 151 ton
Liczba pasażerów: 1000
Liczba łóżek: 644
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Vesterålen

MS VESTERĹLEN
Rok budowy: 1983 (odn. 1988/1995)
Wyporność: 6 261 ton
Liczba pasażerów: 510
Liczba łóżek: 302
Długość: 108 m
Szerokość: 16,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: P, A, N, I, J, H

MS Nordkapp

MS NORDKAPP
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 386 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 464
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Nordnorge

MS NORDNORGE
Rok budowy: 1997
Wyporność: 11 384 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 457
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, N, Q, J, QJ, L, U, I, P, H

MS Polarlys

MS POLARLYS
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 381 ton
Liczba pasażerów: 737
Liczba łóżek: 479
Długość: 123 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Kong Harald

MS KONG HARALD
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 483
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, U, L, P, I, N, H

MS Richard With

MS RICHARD WITH
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 205 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 466
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny:
M, J, Q, L, U, I, P, H, N

 

MS NORDSTJERNEN
Rok budowy: 1956 (odnowiony 2000)
Wyporność: 2 191 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 151
Długość: 80,77 m
Szerokość: 12,6 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas