Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Rejs Hurtigruten - Bergen - Kirkenes - Bergen - 12 dni

 • Cena od: 1 569 €
 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 12 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Statek

Cena zależy od standardu wybranej kabiny, terminu oraz statku.

Istnieje możliwość wykupienia rejsu na dowolnych odcinkach, pomiędzy różnymi portami.

Każdego dnia w głównych portach organizowane są dodatkowe atrakcje, wycieczki tematyczne, ich program przedstawiony jest w zakładce "Informacje dodatkowe".

 

Kod

Rodzaj kabiny

Wielkość

Opis kabiny

MX

Owner suite

43-45 m2

Dwa pokoje, pokój dzienny ze stolikiem, TV, stereo, dostępem do internetu, mini barem, balkonem.

MG

Grand suite

35-37 m2

Jeden lub dwa pokoje, z kącikiem wypoczynkowym, TV, stereo, dostępem do internetu, mini barem, część z jacuzzi, niektóre z balkonem.

M

Suite

28-30 m2

Jeden lub dwa pokoje, z kącikiem wypoczynkowym, TV, mini barem, niektóre z balkonem.

Q

Mini suite

18-20 m2

Kącik wypoczynkowy, TV, mini bar.

QJ

Mini suite

18-20 m2

Z ograniczonym widokiem, kącik wypoczynkowy, TV, mini bar.

U

Kabina zewnętrzna

8-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa, stół. Na pokładzie wyższym.

P

Kabina zewnętrzna

8-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa. Na pokładzie wyższym lub środkowym.

N

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa (część kabin z łóżkiem piętrowym). Na pokładzie środkowym lub niższym.

J

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Z ograniczonym widokiem/ bez widoku, oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa. Część kabin z łóżkiem piętrowym.

L

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa.

A

Kabina zewnętrzna

6-8 m2

Z łóżkiem piętrowym.

I

Kabina wewnętrzna

6-10 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa, część kabin z łóżkiem piętrowym.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 11 noclegów na pokładzie statku, w wybranej kabinie
 • pełne wyżywienie na pokładzie statku (śniadania, lunch, kolacje)

Cena nie obejmuje:

 • przelotów z i do Polski (w zależności od portu 400-2500 pln)
 • transferów w Norwegii
 • ewentualnych dodatkowych noclegów w Norwegii
 • ubezpieczenia w podróży 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dodatkowo zapewniamy:

 • rezerwacje hoteli w Norwegii w razie potrzeby
 • ułożenie programu zwiedzania przed i po rejsie oraz dodatkowych atrakcji
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • załatwianie wszelkich formalności zgłoszenia na rejs
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

 

 


1 dzień - Bergen
Rejs rozpoczyna się o 20:30. Statek płynie z Bergen, wzdłuż Hjeltefjord, podążając śladami Wikinków, którzy rozpoczęli tu wyprawę na Szetlandy.

2 dzień - Alesund
Tego dnia statek dopływa do Alesund - miasta słynącego ze sztuki secesyjnej. Nad miastem góruje wyjątkowe wzniesienie - Aksla, z którego rozpościera się widok na miasto.
Uczestnicy biorący udział w rejsie między 1 czerwca, a 31 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć Gejrangerfjorden - fiord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po jego skalistych zboczach spływa wiele wodospadów, w tym sławny Wodospad Siedem Sióstr. Między 1 września, a 31 października rejs odbywa się wzdłuż Hjorundfjord.

3 dzień - Trondheim
Około 9:00 rano statek dopływa do Trondheim - miasta słynącego z gotyckiej architektury. 

4 dzień - Lofoty
Tego dnia statek przekracza północne koło podbiegunowe i dopływa do Lofotów -  archipelagu, pełnego małych wiosek rybackich, otoczonych przez majestatyczne gory.

5 dzień - Tromso
Po przystanku w Harstad, statek kontynuuje rejs przez Fisnes na dłuższy postój do Tromso. Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej na kajaki.

6 dzień - Honningsvag
Statek płynie przez Magerøysund na krótki postój do Hammerfest, a następnie do Honningsvag, stolicy Przylądka Północnego.

7 dzień - Kirkenes
Przypłynięcie do Kirkenes, tutaj kończy się trasa "na północ" (Bergen-Kikenes). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Po kilku godzinach postoju w Kirkenes statek wyrusza w trasę "na południe" (Kirkenes-Bergen). Po południu statek cumuje w Vardo - najbardziej wysuniętym na wschód porcie w Norwegii. Jeśli pogoda pozwoli istnieje szansa na kąpiel w Oceanie Arktycznym.

8 dzień - Tromso
Statek kieruję się ku Tromso. Wiosną rejs przebiega trasą wzdłuż Lyngenfjord. Po zacumowaniu w Tromso uczestnicy mają możliwość wybrać się na koncert w Arktycznej Katedrze.

9 dzień - Lofoty, Vesterålen
Głównym celem dzisiejszego dnia są Lofoty oraz Vesterålen. Statek płynie kanałem Risøyrenna, zbudowanym specjalnie dla Hurtigruten, następnie kieruje się do Raftsund - przesmyku dzielącego archipelagi Lofotów i Vesterålen. Opcjonalnie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w Sea Eagle Safari.

10 dzień - Trondheim
Statek płynie wzdłuż wybrzeża Helgeland, kierując sie do Trondheim. Po drodze uczestnicy mogą podziwiać setki wysepek oraz rząd górskich szczytów - Siedem Sióstr w Alstahaug.

11 dzień - Kristiansund, Molde
O poranku statek opuszcza Trondheim i kierując się do Kristiansund, przepływa obok wysp Munkholmen i Hitra. Z Kristiansund rejs kontynuuowany jest na otwartym morzu, w kierunku Molde - "różanego miasta".  

12 dzień - Bergen
Przed zakończeniem rejsu, statek opływa archipelag w pobliżu Bergen, a następnie cumuje w porcie. 

Wycieczki fakultatywne – Hurtigruten – Classic Voyages

2 dzień:

Wyspa Runde – 161 EUR – 1h 45min – od 01.05. do 31.08.

Mini rejs podczas którego masz szansę zobaczyć różnorodną przyrodę urokliwej wyspy Runde. Mieszczą się na niej jedne z największych kolonii maskonurów, nurzyków i innych gatunków ptaków. W drodze powrotnej do Alesund odwiedzimy także kolonię fok na Gras?yane oraz przepłyniemy w pobliżu Alp Sunnmøre.

Fiord Geiranger z bliska – 209 EUR – 7,5h – od 1.06. do 31.08.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu w górę, drogą Ørneveien do jeziora Eidsalsvatnet. W jej trakcie możemy podziwiać fjord Geiranger. Następnie płyniemy promem z Eidsdal do Linge skąd udajemy się do bajecznego wąwozu Gudbrands. Kolejną atrakcją jest zjazd krętą drogą Trollstigen Pass, u jej dołu przychodzi czas na coś do przegryzienia. Dalej wycieczka wiedzie drogą, z której rozpościera się widok na fiord Romsdals. Dojeżdżamy do Molde, gdzie możemy zjeść kolację, a następnie wracamy na pokład statku Hurtigruten.

Art Nouveau w Alesund – 41 EUR – 2h – od 02.11. do 31.12.

Przewodnik zabiera uczestników wycieczki na spacer, podczas którego zapoznają się z secesyjną architekturą urokliwego miasta Alesund. Po drodze mijamy malowniczy port rybacki Brosundet, plac Apotekertoget oraz ciekawie zdobioną główną ulicę. Uczestnicy odwiedzą również Jugendstilsenteret – centrum sztuki secesyjnej.

Akwarium Atlanterhavsparken i wzgórze Aksla – 59 EUR – 2h – od 01.01. do 01.06. oraz 02.11 do 31.12.

Uczestnicy wycieczki udają się do jednego z największych słonowodnych akwariów w północnej Europie, gdzie mogą zobaczyć pokaz nurkowania oraz ciekawe gatunki ryb oraz pingwiny. Po wizycie w akwarium udają się na wzgórze Aksla gdzie mogą podziwiać z góry miasto Alesund.

Smaki Norwegii – 89 EUR – 2h 15min – od 02.09. do 01.11.

Przybywamy morzem do Hjørundfjord, przepływamy łodzią poza miejscowość Urke, skąd autobusem ruszamy przez Norangsdalen – najwęższą dolinę Norwegii. Po drodze zatrzymujemy się między innymi przy jeziorze Lyngstøl, które w wyniku osuwiska zalało starożytne osady tworząc przy tym fascynujący widok. Kolejnym przystankiem będzie zabytkowy hotel Union Øye, gdzie uczestników czeka poczęstunek w postaci lokalnych specjałów. Podczas wycieczki zapoznamy się także z historią społeczności Urke.

3 dzień:

Trondheim, Katedra Nidaros i Muzeum Ringve – 65 EUR – 3h – od 03.04. do 02.08.

Wycieczka rozpoczyna się na molo w Trondeim – trzecim co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Przechodzimy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii. Następnie udajemy się do Ringve Museum of Musical History – muzeum charakteryzującym się zwiedzaniem wystaw w towarzystwie śpiewającego przewodnika. Budynek, w którym znajduje się muzeum był niegdyś domem rodzinnym norweskiego bohatera narodowego - Petter'a Wessel'a Tordenskiold'a. Muzeum położone jest na obrzeżach Trondheim dzięki czemu po wyjściu z niego możemy napawać się widokiem zarówno na miasto jak i fiord.

Trondheim, zwiedzanie i Katedra Nidaros – 58 EUR – 2h – od 01.01. do 02.04. oraz od 03.08. do 31.12.

Wycieczka wiedzie przez Trondeim – trzecie co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Miasto jest pełne kolorów, drewnianych budynków, ciekawym obiektem jest pomalowany na czerwono most z 1861 roku. Podczas wycieczki usłyszymy wiele informacji o mieście oraz zatrzymamy się na punkcie widokowym Utsikten. Dalej przejedziemy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii.

Twierdza Munkholmen – 64 EUR – 2h – od 03.09. do 30.09.

Zapraszamy na wizytę w starożytnej twierdzy znajdującej się na wyspie, nieopodal Trondheim. Wycieczka zaczyna się od przepłynięcia łodzią przez fiord Trondheim. Następnie uczestnicy maja okazję poznać z bliska twierdzę Munkholmen. Pierwotnie budynek należał do zakonu benedyktynów. W połowie XVI wieku został przekształcony w twierdzę i więzienie. Jednym z najsłynniejszych więźniów był duński hrabia Peder Griffenfeld, który przebywał tu aż 18 lat.

4 dzień

Lodowiec Svartisen – 213 EUR – 6h – od 01.06. do 31.08.

Uczestnicy wycieczki przenoszą się ze statku Hurtigruten na mniejszą łódkę, z której odbywa się pierwsza jej część. Łódź płynąć będzie między małymi wysepkami, a z jej pokładu będzie można dostrzec piękno lodowcowego krajobrazu. Miejsce to jest naturalnym środowiskiem dla orła morskiego – największego w Europie drapieżnego ptaka. Kolejnym etapem wycieczki jest wizyta w Centrum Turystycznym Svartisen, gdzie czeka na uczestników deser i ciepły napój. Po odbyciu spaceru wzdłuż wybrzeża uczestnicy, którzy kontynuują rejs udają się do Bodo, gdzie wracają na pokład statku Hurtigruten.

Łodzią motorową do Saltstraumen – 131 EUR – 2h – od 15.03. do 03.11.

Uczestnicy udają się łodzią motorową do Saltstraumen, niedużej cieśniny słynącej z najsilniejszych pływów na świecie. W czasie minirejsu będziemy mieli szanse na ujrzenie Caledonian Fold Belt - utworów górskich których wiek sięga ponad 250 000 lat oraz naturalnego środowiska dla orła morskiego.

Muzeum Wikingów Lofotr - 123 EUR – 3h – od 01.01. do 31.05. oraz od 01.10. do 31.12. + lato – od 01.04. do 30.09.

Uczestnicy udają się do muzeum, które mieści się w największym, odrestaurowanym budynku Wikingów jaki kiedykolwiek odnaleziono. Był on zamieszkiwany od 900 roku naszej ery. Na wycieczkę składa się zwiedzanie obiektu oraz prawdziwa uczta Wikingów serwowana w sali bankietowej, a na zakończenie pokaz modlitwy o sprzyjające słońce. Po zakończeniu atrakcji uczestnicy przejeżdżają autobusem do portu i wchodzą na statek.

5 dzień

Zwiedzanie arktycznej stolicy – Tromso – 73 EUR – 2,5h – od 01.01. do 31.12.

Tromso położone jest nad Oceanem Arktycznym, a z drugiej strony otoczone jest wyokimi górami. Jest to największe i najbardziej ciekawe pod względem historycznym miasto położone w okolicy Koła Podbiegunowego. W czasie zwiedzania uczestnicy usłyszą ciekawe historie związane z polowaniami na Ocenia Arktycznym, transportem kłód z rosyjskich rzek oraz o górnictwie węgla kamiennego. Czeka ich także wizyta w Centrum Polaria, gdzie zapoznają się z arktyczną fauną oraz będą mieli okazję obejrzeć film „Svalbard – Arctic Wilderness” przedstawiający spektakularne widoki tych okolic. Wycieczka obejmuje także przystanek przy Katedrze Arktycznej – budowli sakralnej zbudowanej w 1965 roku, posiadającej największy witraż w Europie Północnej.

Wizyta na farmie husky – 64 EUR – 3,5h – od 01.06. do 31.08.

Wycieczka zaczyna się od przejazdu na wyspę Kvaløya gdzie mieści się Tromso Wilderness Centre. Podczas wyprawy masz okazję do zapoznania się z ponad 250 psami rasy husky i ich szczeniętami. W czasie wycieczki dowiesz się również ciekawostek na temat powożenia saniami, wyścigach zaprzęgami oraz zapoznasz się z krajobrazem dookoła centrum. Na uczestników wycieczki czeka również poczęstunek (gorący napój i deser) w tradycyjnym namiocie Samów – lavvo.

Polarny spacer po Tromso – 56 EUR – 2,5h – od 01.01. do 15.04. oraz od 15.10 do 31.01.

Spacer po największym mieście północnej Norwegii rozpoczyna się od wizyty w Muzeum Polarnym. Po drodze mijamy m.in. pomnik Roalda Amundsena oraz rynek główny miasta. Mamy także doskonały widok na Arktyczną Katedrę. W muzeum poznamy historię Tromso, dowiemy się o polowaniach na Oceanie Arktycznym oraz wyprawach polarnych. Następnie udajemy się ulicą Storgaen i Olhallen do najstarszego pubu w Tromso. Można spróbować tu lokalnego piwa i usłyszeć historie z dawnych czasów. Przewodnik w czasie wycieczki towarzyszy Ci aż do momentu powrotu na statek Hurtigruten.

Kajaki – 161 EUR – 3,5h – od 01.05. do 31.08.

Wycieczka podczas której masz okazję przepłynąć się kajakiem wzdłuż morskiego wybrzeża w pobliżu Tromso. Niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Wycieczka odbywa się z doświadczonym, wykwalifikowanym przewodnikiem, w specjalnych, dwuosobowych morskich kajakach. Przewodnik na bieżąco udziela instrukcji i wspiera przez cały czas trwania wycieczki.

Wielorybie safari – 299 EUR – 7h – 01.06. - 31.08.

Chętni zobaczenia z bliska tych pięknych ssaków opuszczają statek Hurtigruten w porcie Risoyhamn, skąd przejeżdżają wzdłuż górskich krajobrazów do miejscowości Andenes gdzie czeka na nich statek, którym wybiorą się na safari. Na pokładzie otrzymają wygodny, wodoodporny strój, w który przebiorą się przed wypłynięciem na morze. Na skraju szelfu, z którego wyruszy statek panują idealne warunki do posilania się wielorybów, jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie możemy zobaczyć te ssaki tak blisko lądu. Po kilku godzinach rejsu wracamy na ląd i przejeżdżamy do Finnes, następnie kontynuujemy podróż na promie wzdłuż Andsfjord. Prom dopływa do wioski rybackiej Gryllefjord. Okolica jest znana z 17- metrowego pomnika Senja Troll. Wycieczka kończy się powrotem na statek Hurtigruten w porcie w Finnsnes.

Wspinaczka w Tromso – 86 EUR – 3h – od 06.06. do 04.08.

Dołącz do wspinaczki na wzgórze Fløyfjellet, nad Tromso. Wycieczka rozpoczyna się od krótkiego wjazdu kolejką. Od tego miejsca rozpoczynamy wspinaczkę podczas, której dookoła nas rozpościera się malowniczy widok na Tromso, góry oraz wyspę Kvaløya.

6 dzień:

Przylądek Północny, Nordkapp – 144 EUR – 3h – od 01.01. do 31.12.

Zapraszamy na wycieczkę podczas której zapoznasz się z subarktycznym krajobrazem oraz odwiedzisz najdalej wysunięty na północ punkt w Europie.Latem możesz spotkać tu stada reniferów, a zimą zobaczyć zorzę polarną. Wycieczka obejmuje wizytę w North Cape Hall, gdzie możesz zobaczyć panoramiczny film o Finnmark i Przylądku Północnym, kupić pamiątki, wysłać pocztówki oraz odpocząć przy przekąsce.

Ptasie safari – mini rejs – 156 EUR – 3h – od 01.05. do 31.08.

Podczas tej wycieczki uczestnicy wybierają się do małej wioski rybackiej Gjesvær, a następnie do rezerwatu Gjesværstappan. Z pokładu będą mogli obserwować największe w Norwegii siedlisko uroczych ptaków – maskonurów. Inne gatunki ptaków, które tu żyją to bieliki, kormorany, nurzyki. Jesienią można też najmniejszego ptaka morskiego w Europie – nawałnika burzowego.

Spotkanie z Laponią, lud Samów – 98 EUR – 2,5h – od 10.05. do 10.09.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazd przez wioskę rybacką Kjøllefjord, gdzie będzie przystanek na zrobienie zdjęć. Kolejnym etapem jest przejazd w góry, do obozu Samów, w której to uczestnicy wycieczki zapoznają się z rodziną Utsi. Zaproszeni do ich tradycyjnych namiotów - lavvo uslyszą opowieści o ich zyciu, historii, a także tradycyjnej muzyce. Następnie będzie szansa na zapoznanie się z reniferami i spróbowanie swoich sił w łapaniu ich na lasso. Podróż kontynuowana jest przez rozciągający się na 300 metrach ponad poziomem morza płaskowyż Finnmark, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy renifery w ich naturalnym środowisku.

Skutery śnieżne w Laponii – 310 EUR – 2h 15min – od 01.03. do 10.05. oraz od 15.12. do 31.12.

Dołącz do niezapomnianej przejażdżki skuterami śnieżnymi po jednym z najbardziej wyjątkowych obszarów w Europie. Wycieczka rozpoczyna się przejazdem przez wioskę rybacką Kjøllefjord, następnie kieruje się ku górze, do miejscowości Mehamn. Po drodze przewodnik opowiada o życiu Samów – ludzi, którzy zamieszkują obszar Laponii. Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia przejażdżki każdy z uczestników otrzymuje specjalny sprzęt i przechodzi krótkie szkolenie, po którym rozpoczyna się przejażdżka skuterami. Istnieje szansa na ujrzenie zorzy polarnej.

Jesień Samów – 71 EUR – 2h 15 min – od 11.08. do 05.11.

Zapraszamy do zapoznania się z tajnikami życia Samów. W czasie wizyty u tego miejscowego ludu dowiesz się o ich wierzeniach, stylu życia, a także skosztujesz suszonego mięsa renifera, tradycyjnych napoi i poznasz tajniki utrzymywania pełni zdrowia w tak wymagających warunkach klimatycznych.

7 dzień:

Granica rosyjska – 64 EUR – 2h – od 01.01. do 31.12.

Wycieczka rozpoczyna się od spaceru po Kirkenes, a następnie autobus zabiera nas na przejażdżkę pośród zielonych wzgórz, porośniętych brzozami i sosnami, którym udaje się tu przetrwać mimo arktycznego klimatu. Pierwszy przystanek następuje w Storskog – stacji granicznej między Norwegią, a Rosją, gdzie istnieje możliwość nabycia pamiątek i zrobienia zdjęć. Kolejne przystanki to miasteczko górnicze Bjørnevatn oraz Pasvikdalen – miejscem znanym z największej populacji niedźwiedzi brunatnych w Norwegii. Wracając do Kirkenes zatrzymamy się także przy imponującej górze Prestfjellet.

Na łodzi do granicy rosyjskiej – 140 EUR – 2,5h – od 01.06. do 30.08.

Uczestnicy wycieczki zabierani są na pokład łodzi, po czym rozpoczyna się mini rejs po rzece Pasvikelva. Na łodzi przewodnik opowiada o historii ludu Samów, o świętych Borysie i Glebie, klasztorze Pieczenga pw. św. Trifona oraz miejscowej faunie i florze. Po dotarciu do granicy schodzą na brzeg, gdzie usłyszą o stosunkach norwesko – rosyjskich i będą mieli okazję spróbować deseru w postaci moroszki – lokalnej maliny, serwowanej ze śmietaną.

Skutery śnieżne – 194 EUR – 2,5h – od 15.12. do 31.12.

Uczestników wycieczki czeka przejażdżka skuterem śnieżnym po zamarzniętym fiordzie oraz wizyta w lavvo – tradycyjnym namiocie Samów. Przed rozpoczęciem przejazdu odbywa się krótkie przeszkolenie w zakresie kierowania skuterem śnieżnym. Podczas przystanku w namiocie na uczestników czeka ciepły napój, degustacja suszonego mięsa renifera oraz opowieści o Laponii.

Wizyta w Lodowym Hotelu – 76 EUR – 2,5h – od 01.01. do 01.05. oraz od 20.12. do 31.12.

Wycieczka do Lodowego Hotelu zaczyna się od spaceru parkiem Gabba Reindeer. Po wejściu do hotelu, udają się do lodowego baru, gdzie zostaną przywitani lokalnym drinkiem o nazwie „Zemsta Rudolfa”. Podczas zwiedzania hotelu będą mieli okazję do obejrzenia unikalnych, rzeźbionych w lodzie apartamentów. Wizyta w hotelu kończy się posiłkiem serwowanym przy kominku, w hotelowej restauracji. Przed powrotem na statek uczestników czeka także przystanek na górze Prestjellet skąd można obserwować z góry cale miasto Kirkenes.

Psie zaprzęgi – Kirkenes - 186 EUR – 2,5h – od 01.01. do 01.05. oraz od 01.12. do 31.12.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem od nabrzeża w Kirkenes do parku Gabba Reindeer, gdzie następuje moment na włożenia ciepłej, wodoodpornej odzieży zapewnianej przez organizatora. Gdy wszyscy są odpowiednio przygotowani udają się na spotkanie z psami. Po zaprzężeniu rozpoczyna się przejażdżka saniami, którymi steruje psi przewodnik – maszer. Istnieje możliwość samodzielnego powożenia. Trasa przejazdu ma długość około 5 km. Wycieczka kończy się odpoczynkiem i ciepłym napojem przy ognisku.

Przejażdżka quadami do rosyjskiej granicy – 141 EUR – 2,5h – od 01.05. do 30.08.

Wycieczka rozpoczyna się od próbnego przejazdu do punktu widokowego Kjerringstupet. Dalej kierujemy się do punktu, z którego spoglądać można na kopalnie Sydvaranger, usłyszymy tam także historię związaną z tym miejscem. Z tego miejsca ruszamy do granicy, gdzie przewodnik opowie o historii tego miejsca oraz odwiedzimy wojskową wierzę obserwacyjną i stację graniczną, na której czeka na nas poczęstunek. Przed powrotem na statek uczestników czeka także przystanek na górze Prestjellet skąd można obserwować z góry cale miasto Kirkenes.

Arktyczna szkoła życia – 86 EUR – 2,5h – od 07.09. do 06.11.

Sprawdź w jaki sposób przetrwać długą arktyczną zimę! Podczas wycieczki dowiesz się jak zbierać, przechowywać zapasy i polować, aby w dobrym zdrowiu cieszyć się życiem w tej okolicy. Każdy z uczestników trafia do grupy, która ma inne zadanie. Dowiesz się jak zarzucać lasso, łowić ryby, czy zrobić własną herbatę. Po wypełnieniu zadań na uczestników czeka poczęstunek w tradycyjnym namiocie Samów – lavvo.

8 dzień:

Śniadanie na Przylądku Północnym – 194 EUR – 6h – od 08.05. do 07.11.

Wizyta na Przylądku Północnym, gdzie uczestnicy otrzymają obfite śniadanie, które zjedzą mając widok na falujący Ocean Arktyczny. Następnym punktem wycieczki jest seans panoramicznego filmu ukazującego Przylądek Północny na przestrzeni czterech pór roku. Podczas powrotu odwiedzimy rodzinę Samów, przejedziemy przez podwodny tunel, a takżę przez drogę prowadzącą wzdłuż Porsangerfjord oraz zobaczymy Snohvit – miejsce, w którym wydobywa się gaz ziemny.

Zwiedzanie Hammerfest – 44 EUR – 1h – od 01.01. do 15.03., od 01.06. do 15.08., oraz od 01.11. do 31.12.

Wizyta w Hammerfest, mieście założonym w 1789 roku rozpoczyna się od przyjazdu busem do Kolumny Meridian. Jest to kolumna zwieńczona kamienną kulą ziemską, upamiętnia ona pierwszy oficjalny pomiar wielkości i kształtu Ziemi. Kolumna Meridian jest jednym z siedmiu norweskich obiektów na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tego miejsca mamy doskonały widok na Melkoya i Snohvit – miejsca związane z wydobyciem gazu ziemnego. Następnie udajemy się na Górę Salen, gdzie dowiemy się więcej o kulturze Samów i pierwszej w Europie fabryki skroplonego gazu ziemnego. Przez powrotem do portu przejeżdżamy jeszcze przez miasto, gdzie mijamy kościół charakteryzujący się inspirowaną łuskami ryb dekoracją.

Koncert w Katedrze Arktycznej – 66 EUR – 1h 15 min – od 01.01. do 31.12.

Udajemy się do Katedry Arktycznej w Tromso, gdzie doświadczymy niepowtarzalnego spektaklu, na który składają się klasyczne norweskie melodie i pieśni ludowe. Wrażania ze słyszanej muzyki potęgowane są jeszcze bardziej dzięki migotaniu światła świec, wśród bogato zdobionych dekoracji kościoła. Koncert odbywa się późnym wieczorem, a więc jest to jeden z najbardziej wyjątkowych sposobów na zakończenie dnia.

Skutery śnieżne i noc polarna – 374 EUR – 2,5h – od 01.03. do 10.05. oraz od 15.12. do 31.12.

Wycieczka rozpoczyna się w najdalej wysuniętej na północ miejscowości położonej na kontynentalnej części Norwegii – Mehamn. Podczas przejazdu busem uczestnicy usłyszą od przewodnika opowieści o ludzie Samów, ich życiu w panujących tu warunkach klimatycznych. Po przyjeździe do miejscowości Kjøllefjord odbywa się krótkie szkolenie, a następnie rozpoczyna się szalona przejażdżka skuterami po zaśnieżonych bezdrożach. Istnieje szansa na zobaczenie zorzy polarnej.

Wspinaczka w Hammerfest - 61 EUR – max 1,5h – od 08.06. do 07.08.

Wycieczka rozpoczyna się od spaceru do kościoła parafialnego w Hammerfest. Następnie idąc poprzez lasy kierujemy się ku Jansvannskogen – szczytu górującego nad miastem. W pogodny dzień jest to idealne miejsce do obserwacji Morza Barentsa i Parku Narodowego Seiland charakteryzującego się lodowcami górskimi. Trasa powrotna na zasłużony odpoczynek na statku wiedzie poprzez centrum Hammerfest.

9 dzień

Vesteralen – zwiedzanie i mini rejs – 98 EUR – 4h 15min – od 01.01. do 31.12.

Jest to jedna z najbardziej klasycznych pozycji w wycieczkach oferowanych przez Hurtigruten. Rozpoczyna się od krótkiego zwiedzania miasta Harstad. Kolejnym punktem jest Półwysep Trondenes, gdzie zobaczymy średniowieczny kościół oraz Centrum Historyczne Trondenes, w którym zapoznasz się z historią regionu. Następnie autobus zabiera uczestników na wyspę Hinnoya, gdzie znajdują się fiordy i strome, górskie zbocza. Kolejnym etapem jest przepłynięcie promem przez Gullesfjor, w czasie którego uczestnicy otrzymają poczęstunek. Przed powrotem na statek do portu w Sortland mijamy także Sigerjord.

Lotofy – 86 EUR – 3h – od 01.04. do 31.08.

Lofoty to wyspy, na których znajdziemy małe wioski rybackie, majestatyczne, urwiste góry, ale także ciche zatoczki z piaszczystymi plażami oraz rozległe pola uprawne. Podczas wycieczki zwiedzimy Henningsvær, gdzie udamy się do galerii sztuki i zatrzymamy się w kilku miejscach, gdzie będzie okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć.

Obserwacja orłów morskich – 124 EUR – 2h – od 24.05. do 15.10.

Wycieczka rozpoczyna się od przepłynięcia Trollfjord, gdzie będzie okazja do zobaczenia mew zanurzających się w wodzie w celu złapania ryb. Obserwacja orłów morskich zaczyna się po wypłynięciu z fiordu, przez wąski przesmyk otoczony stromymi górami. Okolicę, gdzie znajduje się siedlisko orłów statek pokonuję kilkukrotnie tak aby zwiększyć szansę zobaczenia tych cudownych ptaków z bliska. Wycieczka kończy się powrotem do portu w Svolvær.

Przejażdżka konna przez Lofoty - 124 EUR – 3,5h – od 01.06. do 31.10.

Uczestnicy wycieczki przejeżdżają autobusem z portu w Svolvær do stajni koni Hov w Grimsoy na archipelagu Lofotów. Konie w stadninie należą do wyjątkowej rasy koni islandzkich. Trasa przejażdżki wiedzie przez niesamowite miejsca wyspy, plaże, wzgórza. Będzie również okazja do zobaczenia zabytków związanych z Wikingami. Po zakończeniu przejażdżki uczestnicy przewożeni są do Stamsund, skąd wracają na pokład statku Hurtigruten.

Łodzią motorową przez Lofoty – 124 EUR – 1,5h – od 01.06. do 31.08.

Zapraszamy na wycieczkę podczas, której doświadczeni kapitanowie przepłyną łodzią hybrydową między wyspami, ukazując uczestnikom różnorodność i naturalne piękno Lofotów. Istnieje szansa na zobaczenie orła morskiego. Zatrzymamy się w miejscowości Skrova, znanej z połowów łososia. Przed powrotem do Svolvær, gdzie wrócimy na pokład Hurtigruten, uczestnicy zostaną pożegnani przez pomnik Żony Rybaka.

Zwiedzanie wioski rybaków – 62 EUR – 1,5h – od 09.11. do 08.04.

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po malowniczym miasteczku Svinoya w Svolvær. Usłyszysz o historii związanej z regionem, zanurzysz się w lokalnej atmosferze char Rorbuer oraz skosztujesz lokalnych smakołyków z ryb. Uczestnicy odwiedzą również Galerię Gunnar'a Bergs'a. Svinoya jest najstarszą częścią Svolvær, liczącą sobie już prawie 200 lat.

Łowienie ryb na Lofotach – 99 EUR – 1,5h – od 09.04. do 09.06.

Wybierz się na wycieczkę przez Lofoty na pokładzie łodzi rybackiej i spróbuj swoich sił w połowie dorsza. O tej porze roku warunki ku temu są idealne, gdyż jest to czas, w którym przypada tarło dorsza. Po opuszczeniu pokładu łodzi rybackiej w porcie w Svolvær udasz się do miejsca, gdzie zobaczysz tradycyjne regały do suszenia ryb. Tradycja połowu na tych terenach sięga tysięcy lat wstecz.

Wspinaczka na Lofotach – 74 EUR – max. 3,5h

Wycieczka rozpoczyna się od krótkiej podróży busem przez Svolvær i Kabelvåg. Swoją wędrówkę rozpoczynamy wśród pięknych, górskich krajobrazów, w pogodny dzień jest szansa na zobaczenie łańcucha górskiego Lofotveggen. W trakcie wspinaczki czeka nas przyjemna przerwa na zasłużoną kawę lub herbatę i przekąskę. Po kilku chwilach wytchnienia zaczynany schodzić do drugiej strony przełęczy, skąd autobus zabiera nas do Stamsund, gdzie wracamy na pokład statku Hurtigruten.

 10 dzień

Rejs po Archipelagu Vega- 193 EUR – 4h – od 15.06. do 31.08.

Zapraszamy na wycieczkę po wyspach Vega, które od 2004 roku znajdują się na liście UNESCO. To wszystko za sprawą żyjącego tu gatunku kaczek Eider. Mini rejs rozpoczyna się na wyspie Sandnessjoen. Punktem kulminacyjnym jest jest wyspa Nes, na której udajemy się do „e-domu”, w którym znajduje się muzeum i centrum poświęcone kaczkom Eider. Można również odwiedzić miejscowe kawiarnie i wystawy poświęcone Światowemu Dziedzictwu. Z wyspy Nes płyniemy do Bronnoysund, gdzie czeka na nas statek Hurtigruten.

Wizyta w Centrum Rybackim – 73 EUR – 1h 45min – od 10.06. do 09.08.

Norwegia to jeden z największych eksporterów ryb i owoców morza na świecie. Chłodna i czyta woda u wybrzeży Norwegii jest idealnym środowiskiem życia dla wielu gatunków ryb. Najbardziej popularną z nich jest łosoś norweski. Wycieczka rozpoczyna się od wyjazdu autobusem z portu w Bronnoysund. Przyjeżdżamy do Norweskiego Centrum Akwakultury gdzie można dowiedzieć się w jakich warunkach żyją łososie, wypróbować podwodnego aparatu oraz spróbować jak smakuje ryba złowiona bezpośrednio w tej okolicy. W trakcie wycieczki grupie będzie towarzyszył przewodnik, który z chęcią odpowie na każde pytanie.

11 dzień

Trondheim i Katedra Nidaros – 58 EUR – od 01.01. do 31.12.

Wycieczka wiedzie przez Trondeim – trzecie co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Miasto jest pełne kolorów, drewnianych budynków, ciekawym obiektem jest pomalowany na czerwono most z 1861 roku. Podczas wycieczki usłyszymy wiele informacji o mieście oraz zatrzymamy się na punkcie widokowym Utsikten. Dalej przejedziemy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii.

Spacer po Trondheim – 44 EUR – 2h 15min – od 01.01. do 31.12.

Spacer rozpoczyna się od wybudowanego w drugiej połowie dziewiętnastego wieku portu. Udajemy się do Stiftsgarden, rezydencji królewskiej w Trondheim, a następnie kontynuujemy idąc do rynku, gdzie zobaczymy pomnika Olafa Tryggvasona – Króla Wikingów. Zobaczymy także Katedrę Nidaros i stary miejski most, z bramą nazywaną „portalem szczęścia”. Następnie udajemy się do dzielnicy Bakklandet, która niegdyś znana była z dużej ilości fabryk i zakładów. Obecnie znajduje się tam wiele wykwintnych restauracji i butików, a także jeden z najbardziej wyjątkowych obiektów – jedyna na świecie winda dla rowerów!

Droga Atlantycka – 131 EUR – 4,5h – od 01.05. do 15.08.

Zapraszamy na przejazd Drogą Atlantycką – obiektem wyróżnionym w 2005 roku za swoje znaczenie w inżynierii budownictwa. Wycieczka zaczyna się od zwiedzania Kristiansund, następnie przejeżdżamy do Averoy, gdzie mieście się trzynastowieczny kościół Kvernes Stave. Kolejnym przystankiem jest tawerna Bjartmars Favorittkro, gdzie czeka nas degustacja lokalnych specjalności, deser oraz kawa lub herbata. Przejazd Drogą Atlantycką kończymy w Molde – norweskim mieście kwiatów.

12 dzień

Zwiedzanie Bergen – 46 EUR – 2h – od 01.01. do 31.12.

Bergen to małe, urokliwe miasto otoczone siedmioma górami. W czasie spaceru po jego malowniczych uliczkach udamy się na Półwysep Nordnes gdzie zobaczysz takie miejsca hala Hakona, Wieżę Rosenkrantz, port i słynny targ rybny. Dotrzesz także do zabytkowej zabudowy dzielnicy Bryggen, która wpisana została na listę UNESCO. 

Statki pływające na trasie, zależnie od terminu

MS Trollfjord

MS TROLLFJORD

Rok budowy: 2001
Wyporność: 16 140 ton
Liczba pasażerów: 822
Liczba łóżek: 646
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Nordlys

MS NORDLYS
Rok budowy: 1994
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 475
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Lofoten

MS LOFOTEN
Rok budowy: 1964 (odnowiony 2003)
Wyporność: 2 621 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 155
Długość: 87,4 m
Szerokość: 13,2 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

MS Midnatsol

MS MIDNATSOL
Rok budowy: 2003
Wyporność: 16 151 ton
Liczba pasażerów: 1000
Liczba łóżek: 644
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Vesterålen

MS VESTERĹLEN
Rok budowy: 1983 (odn. 1988/1995)
Wyporność: 6 261 ton
Liczba pasażerów: 510
Liczba łóżek: 302
Długość: 108 m
Szerokość: 16,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: P, A, N, I, J, H

MS Nordkapp

MS NORDKAPP
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 386 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 464
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Nordnorge

MS NORDNORGE
Rok budowy: 1997
Wyporność: 11 384 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 457
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, N, Q, J, QJ, L, U, I, P, H

MS Polarlys

MS POLARLYS
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 381 ton
Liczba pasażerów: 737
Liczba łóżek: 479
Długość: 123 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Kong Harald

MS KONG HARALD
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 483
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, U, L, P, I, N, H

MS Richard With

MS RICHARD WITH
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 205 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 466
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny:
M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS NORDSTJERNEN
Rok budowy: 1956 (odnowiony 2000)
Wyporność: 2 191 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 151
Długość: 80,77 m
Szerokość: 12,6 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas