Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Zorza polarna - Norwegia

 • Cena od: 4 950 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 4 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Indywidualny wyjazd na poszukiwanie zorzy polarnej w Norwegii, w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Tromso - Warszawa, (istnieje możliwość dolotu z innego lotniska)
 • 3 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 3 śniadania w postaci bufetu w hotelu
 • udział w wycieczce  w celu poszukiwania zorzy polarnej
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 3 śniadaniami w postaci bufetu w hotelu 
 • wydatków własnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i pomocowy: 20 PLN/os.

 

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (w zakładce "Informacje dodatkowe").

 

Zorza polarna (Aurora borealis, aurora australis)
Zjawisko świetlne obserwowane na wysokich szerokościach geograficznych, występuje głównie za kołem podbiegunowym, np. w Islandii, północnej Finlandii, północnej Norwegii. W sprzyjających warunkach bywa widoczna nawet w okolicach pięćdziesiątego równoleżnika. Zjawisko to przybiera różne natężenie i kolory.

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Tromso. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. 

2 dzień 
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na dodatkowe atrakcje. Możliwość zwiedzenia Polarii - muzeum, któego budynek jest atrakcją samą w sobie (lodowe kry nałożone na siebie). Wizyta rozpoczyna się od oglądnięcia filmu o zorzy polarnej w Arktyce, a nastepnie spacerując "arktyczną ścieżką" możemy zapoznać się z arktyczną, zimową burzą, przyrodą tundry oraz z zorza polarną. Do kompleksu muzealnego należy także akwarium, w którym zobaczyć można foki. Amatorów ryb na pewno zainteresuje ekspozycja na temat ryb występujących w Morzu Barentsa. Oczywiście nie zabraknie tutaj także sklepów z pamiątkami.

Wieczorem wyjazd busem poza miasto w celu poszukiwania zorzy polarnej. W cenie ciepłe napoje i ciastka.
Czas trwania wycieczki: 6-7h.

W nocy powrót do hotelu.

3 dzień 
Śniadanie. Dzień wolny na dalsze zwiedzanie miasta lub atrakcje dodatkowe.

4 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Następnie przelot do Polski.

Zorza polarna (Aurora borealis, aurora australis)
Zjawisko świetlne obserwowane na wysokich szerokościach geograficznych, występuje głównie za kołem podbiegunowym, np. w Islandii, północnej Finlandii, północnej Norwegii. W sprzyjających warunkach bywa widoczna nawet w okolicach pięćdziesiątego równoleżnika. Zjawisko to przybiera różne natężenie i kolory.

Kiedy masz szansę zobaczyć zorzę polarną?
Jej światło jest najczęściej widoczne późną jesienią i wczesną wiosną, pomiędzy godziną szóstą po południu, a pierwszą w nocy. Właśnie wtedy najlepiej obserwować zorzę polarną. Oczywiście warunkiem jest brak zachmurzenia. Szanse zobaczenia zorzy wzrastają wraz ze spadkiem temperatury, a więc im zimniej tym lepiej. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że będzie można ją zobaczyć. Bywają dni z kilkoma fantastycznymi pokazami świateł w ciągu wieczoru, innym razem przez kilka dni zorza wcale się nie pojawia. Aby umilić sobie czekanie na świeżym powietrzu i nie zmarznąć, można urządzić sobie trekking lub połączyć polowanie na zorzę z wycieczką na skuterach śnieżnych lub psich zaprzęgach.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Skutery śnieżne - Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku.

Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii i 18 lat w Norwegii. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby. Wycieczka rozpoczyna się od transportu z hotelu lub lotniska do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem.
Po szkoleniu rozpoczyna się prawdziwa zabawa i szaleństwa na skuterach. Zależnie od wybranej opcji wycieczka trwa od kilku do kilkunastu godzin, a na skuterze podróżuje jedna lub dwie osoby.
W czasie jazdy przewidziane są liczne postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz na ciepłe napoje i posiłek. Dla chętnych atrakcje typu: łowienie ryb pod lodem lub wizyta w śnieżnym hotelu. Jeśli zdecydujesz się na wieczorną wyprawę, masz szansę zobaczyć zorzę polarną.

 • Skutery śnieżne, 2h - 1700 NOK/os. - Kirkenes
 • Skutery śnieżne + obiad 4h – 2500 NOK/os. - Kirkenes
 • Skutery śnieżne + polowanie na zorzę polarną, 2h – 1700 NOK/os. - Kirkenes
 • Skutery śnieżne dzienne/wieczorne + obiad, 4,5h (7h z transferem) – 1695 NOK/os. - Tromso

Psie zaprzęgi - Przejażdżka poprzedzona jest zapoznaniem uczestników z psami oraz krótką lekcją powożenia. Trasa wycieczki ciągnie się przez zaśnieżone bezdroża, w jej trakcie przewidziane są krótkie przystanki na robienie zdjęć. Organizator zapewnia transfer, niezbędny sprzęt oraz odzież. W zależności od wybranej opcji uczestników czekają dodatkowe atrakcje takie jak obiad w lapońskim namiocie lub obserwacja zorzy polarnej.

 • Psie zaprzęgi + polowanie na zorzę polarną, 5h – 1995 NOK/os. - Kirkenes
 • Psie zaprzęgi 4h + obiad – 1490-1850 NOK/os. (zależnie od terminu) – Tromso
 • Psie zaprzęgi wieczorem, 4h + obiad - 1490-1690 NOK/os. (zależnie od terminu) – Tromso
 • Psie zaprzęgi + zorza polarna + przekąski, 8h – 3490-3690 NOK/os. (zależnie od terminu) – Tromso
 • Psie zaprzęgi, cały dzień + posiłki – 2490-2690 NOK/os. (zależnie od terminu) – Tromso
 • Psie zaprzęgi, 2 dni + posiłki, nocleg w lapońskim namiocie – 4990-5190 NOK/os. (zależnie od terminu) – Tromso
 • Psie zaprzęgi, 5 dni + posiłki, noclegi – 14990 NOK/os. - Tromso

Spacer w rakietach śnieżnych, 2h – 750 NOK/os. - Wycieczka rozpoczyna się od krótkiej lekcji chodzenia w rakietach śnieżnych. Spacer odbywa się w okolicy Śnieżnego Hotelu w Kirkenes.

Trekking po lodowcu, 12h – 1490 NOK/os. - Trekking po lodowcu Steindal, w Alpach Lyngyńskich, w okolicach Tromso. Wycieczka rozpoczyna się od dwu i półgodzinnego spaceru do lodowca, po którym uczestnicy przechodzą lekcję użytkowania sprzętu lodowcowego. Po krótkim kursie rozpoczyna sie trwający około cztery godziny trekking poprzez bajeczne lodowcowe krajobrazy. W trakcie wycieczki organizator zapewnia transfery, niezbędny sprzęt oraz dwa posiłki.

Połowy krabów, 4h – 1650 NOK/os. - W czasie wycieczki masz szansę poznać tajniki połowu oraz przyrządzania krabów królewskich. Dojazd do miejsca połowu odbywa się za pośrednictwem skutera śnieżnego (prowadzonego przez przewodnika).

Podobne oferty

Zorza polarna pod Tromso, wycieczka z pilotem
Wycieczka do stolicy zorzy polarnej - Tromso. Opieka polskiego pilota, poszukiwanie zorzy polarnej, psie zaprzęgi, noclegi w hotelach 3*, noc w obozie Samów, wyżywienie i transfery. opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas