Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Rejs Hurtigruten - Bergen - Kirkenes - 7 dni

 • Cena od: 727 €
 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 7 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Statek

Cena zależy od standardu wybranej kabiny, terminu oraz statku.

Istnieje możliwość wykupienia rejsu na dowolnych odcinkach, pomiędzy różnymi portami.

Każdego dnia w głównych portach organizowane są dodatkowe atrakcje, wycieczki tematyczne, ich program przedstawiony jest w zakładce "Informacje dodatkowe".

 

Kod

Rodzaj kabiny

Wielkość

Opis kabiny

MX

Owner suite

43-45 m2

Dwa pokoje, pokój dzienny ze stolikiem, TV, stereo, dostępem do
internetu, mini barem, balkonem.

MG

Grand suite

35-37 m2

Jeden lub dwa pokoje, z kącikiem wypoczynkowym, TV, stereo,
dostępem do internetu, mini barem, część z jacuzzi, niektóre z
balkonem.

M

Suite

28-30 m2

Jeden lub dwa pokoje, z kącikiem wypoczynkowym, TV, mini
barem, niektóre z balkonem.

Q

Mini suite

18-20 m2

Kącik wypoczynkowy, TV, mini bar.

QJ

Mini suite

18-20 m2

Z ograniczonym widokiem, kącik wypoczynkowy, TV, mini bar.

U

Kabina zewnętrzna

8-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa, stół. Na pokładzie
wyższym.

P

Kabina zewnętrzna

8-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa. Na pokładzie
wyższym lub środkowym.

N

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa (część kabin z
łóżkiem piętrowym). Na pokładzie środkowym lub niższym.

J

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Z ograniczonym widokiem/ bez widoku, oddzielne łóżka, zamiast
łóżka może być sofa. Część kabin z łóżkiem piętrowym.

L

Kabina zewnętrzna

7-13 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa.

A

Kabina zewnętrzna

6-8 m2

Z łóżkiem piętrowym.

I

Kabina wewnętrzna

6-10 m2

Oddzielne łóżka, zamiast łóżka może być sofa, część kabin z łóżkiem
piętrowym.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 6 noclegów na pokładzie statku, w wybranej kabinie
 • pełne wyżywienie na pokładzie statku (śniadania, lunch, kolacje)

Cena nie obejmuje:

 • przelotów z i do Polski (w zależności od portu 400-2500 pln)
 • transferów w Norwegii
 • ewentualnych dodatkowych noclegów w Norwegii
 • ubezpieczenia w podróży 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dodatkowo zapewniamy:

 • rezerwacje hoteli w Norwegii w razie potrzeby
 • ułożenie programu zwiedzania przed i po rejsie oraz dodatkowych atrakcji
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów
 • załatwianie wszelkich formalności zgłoszenia na rejs
 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

1 dzień - Bergen
Rejs rozpoczyna się o 20:30. Statek płynie z Bergen, wzdłuż Hjeltefjord, podążając śladami Wikinków, którzy rozpoczęli tu wyprawę na Szetlandy.

2 dzień - Alesund
Tego dnia statek dopływa do Alesund - miasta słynącego ze sztuki secesyjnej. Nad miastem góruje wyjątkowe wzniesienie - Aksla, z którego rozpościera się widok na miasto.
Uczestnicy biorący udział w rejsie między 1 czerwca, a 31 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć Gejrangerfjorden - fiord wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po jego skalistych zboczach spływa wiele wodospadów, w tym sławny Wodospad Siedem Sióstr. Między 1 września, a 31 października rejs odbywa się wzdłuż Hjorundfjord.

3 dzień - Trondheim
Około 9:00 rano statek dopływa do Trondheim - miasta słynącego z gotyckiej architektury. 

4 dzień - Lofoty
Tego dnia statek przekracza północne koło podbiegunowe i dopływa do Lofotów -  archipelagu, pełnego małych wiosek rybackich, otoczonych przez majestatyczne gory.

5 dzień - Tromso
Po przystanku w Harstad, statek kontynuuje rejs przez Fisnes na dłuższy postój do Tromso. Możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej na kajaki.

6 dzień - Honningsav
Statek płynie przez Magerøysund na krótki postój do Hammerfest, a następnie do Honningsvag, stolicy Przylądka Północnego.

7 dzień - Kirkenes
Przypłynięcie do Kirkenes, tutaj kończy się trasa "na północ" (Bergen-Kikenes). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. 

Wycieczki fakultatywne – Hurtigruten – Classic Voyages

2 dzień:

Wyspa Runde – 161 EUR – 1h 45min – od 01.05. do 31.08.

Mini rejs podczas którego masz szansę zobaczyć różnorodną przyrodę urokliwej wyspy Runde. Mieszczą się na niej jedne z największych kolonii maskonurów, nurzyków i innych gatunków ptaków. W drodze powrotnej do Alesund odwiedzimy także kolonię fok na Gras?yane oraz przepłyniemy w pobliżu Alp Sunnmøre.

Fiord Geiranger z bliska – 289 EUR – 7,5h – od 1.06. do 31.08.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu w górę, drogą Ørneveien do jeziora Eidsalsvatnet. W jej trakcie możemy podziwiać fjord Geiranger. Następnie płyniemy promem z Eidsdal do Linge skąd udajemy się do bajecznego wąwozu Gudbrands. Kolejną atrakcją jest zjazd krętą drogą Trollstigen Pass, u jej dołu przychodzi czas na coś do przegryzienia. Dalej wycieczka wiedzie drogą, z której rozpościera się widok na fiord Romsdals. Dojeżdżamy do Molde, gdzie możemy zjeść kolację, a następnie wracamy na pokład statku Hurtigruten.

Art Nouveau w Alesund –2h – od 02.11. do 31.12.

Przewodnik zabiera uczestników wycieczki na spacer, podczas którego zapoznają się z secesyjną architekturą urokliwego miasta Alesund. Po drodze mijamy malowniczy port rybacki Brosundet, plac Apotekertoget oraz ciekawie zdobioną główną ulicę. Uczestnicy odwiedzą również Jugendstilsenteret – centrum sztuki secesyjnej.

Akwarium Atlanterhavsparken i wzgórze Aksla – 2h – od 01.01. do 01.06. oraz 02.11 do 31.12.

Uczestnicy wycieczki udają się do jednego z największych słonowodnych akwariów w północnej Europie, gdzie mogą zobaczyć pokaz nurkowania oraz ciekawe gatunki ryb oraz pingwiny. Po wizycie w akwarium udają się na wzgórze Aksla gdzie mogą podziwiać z góry miasto Alesund.

3 dzień:

Trondheim, Katedra Nidaros i Muzeum Ringve – 119 EUR – 3h – od 03.04. do 02.08.

Wycieczka rozpoczyna się na molo w Trondeim – trzecim co do wielkości, norweskim mieście założonym przez Wikingów w 997 roku. Przechodzimy do wybudowanej w stylu gotyckim katedry Nidaros. Jest to kościół zbudowany na miejscu pochówku św. Olafa – patrona Norwegii. Następnie udajemy się do Ringve Museum of Musical History – muzeum charakteryzującym się zwiedzaniem wystaw w towarzystwie śpiewającego przewodnika. Budynek, w którym znajduje się muzeum był niegdyś domem rodzinnym norweskiego bohatera narodowego - Petter'a Wessel'a Tordenskiold'a. Muzeum położone jest na obrzeżach Trondheim dzięki czemu po wyjściu z niego możemy napawać się widokiem zarówno na miasto jak i fiord.

Kajaki na rzece Nidelva  – 159 EUR – 2,5h – od 03.09. do 30.09.

 

4 dzień

Lodowiec Svartisen – 335 EUR – 6h – od 01.06. do 31.08.

Uczestnicy wycieczki przenoszą się ze statku Hurtigruten na mniejszą łódkę, z której odbywa się pierwsza jej część. Łódź płynąć będzie między małymi wysepkami, a z jej pokładu będzie można dostrzec piękno lodowcowego krajobrazu. Miejsce to jest naturalnym środowiskiem dla orła morskiego – największego w Europie drapieżnego ptaka. Kolejnym etapem wycieczki jest wizyta w Centrum Turystycznym Svartisen, gdzie czeka na uczestników deser i ciepły napój. Po odbyciu spaceru wzdłuż wybrzeża uczestnicy, którzy kontynuują rejs udają się do Bodo, gdzie wracają na pokład statku Hurtigruten.

Łodzią motorową do Saltstraumen – 189 EUR – 2h – od 15.03. do 03.11.

Uczestnicy udają się łodzią motorową do Saltstraumen, niedużej cieśniny słynącej z najsilniejszych pływów na świecie. W czasie minirejsu będziemy mieli szanse na ujrzenie Caledonian Fold Belt - utworów górskich których wiek sięga ponad 250 000 lat oraz naturalnego środowiska dla orła morskiego.

Muzeum Wikingów Lofotr - 199 EUR – 3h – od 01.01. do 31.05. oraz od 01.10. do 31.12. + lato – od 01.04. do 30.09.

Uczestnicy udają się do muzeum, które mieści się w największym, odrestaurowanym budynku Wikingów jaki kiedykolwiek odnaleziono. Był on zamieszkiwany od 900 roku naszej ery. Na wycieczkę składa się zwiedzanie obiektu oraz prawdziwa uczta Wikingów serwowana w sali bankietowej, a na zakończenie pokaz modlitwy o sprzyjające słońce. Po zakończeniu atrakcji uczestnicy przejeżdżają autobusem do portu i wchodzą na statek.

5 dzień

Zwiedzanie arktycznej stolicy – Tromso – 189 EUR – 3,5h – od 01.01. do 31.12.

Tromso położone jest nad Oceanem Arktycznym, a z drugiej strony otoczone jest wyokimi górami. Jest to największe i najbardziej ciekawe pod względem historycznym miasto położone w okolicy Koła Podbiegunowego. W czasie zwiedzania uczestnicy usłyszą ciekawe historie związane z polowaniami na Ocenia Arktycznym, transportem kłód z rosyjskich rzek oraz o górnictwie węgla kamiennego. Czeka ich także wizyta w Centrum Polaria, gdzie zapoznają się z arktyczną fauną oraz będą mieli okazję obejrzeć film „Svalbard – Arctic Wilderness” przedstawiający spektakularne widoki tych okolic. Wycieczka obejmuje także przystanek przy Katedrze Arktycznej – budowli sakralnej zbudowanej w 1965 roku, posiadającej największy witraż w Europie Północnej.

6 dzień:

Przylądek Północny, Nordkapp – 189 EUR – 3h – od 01.01. do 31.12.

Zapraszamy na wycieczkę podczas której zapoznasz się z subarktycznym krajobrazem oraz odwiedzisz najdalej wysunięty na północ punkt w Europie.Latem możesz spotkać tu stada reniferów, a zimą zobaczyć zorzę polarną. Wycieczka obejmuje wizytę w North Cape Hall, gdzie możesz zobaczyć panoramiczny film o Finnmark i Przylądku Północnym, kupić pamiątki, wysłać pocztówki oraz odpocząć przy przekąsce.

Ptasie safari – mini rejs – 249 EUR – 3h – od 01.05. do 31.08.

Podczas tej wycieczki uczestnicy wybierają się do małej wioski rybackiej Gjesvær, a następnie do rezerwatu Gjesværstappan. Z pokładu będą mogli obserwować największe w Norwegii siedlisko uroczych ptaków – maskonurów. Inne gatunki ptaków, które tu żyją to bieliki, kormorany, nurzyki. Jesienią można też najmniejszego ptaka morskiego w Europie – nawałnika burzowego.

Spotkanie z Laponią, lud Samów – 139 EUR – 2,5h – od 10.05. do 10.09.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazd przez wioskę rybacką Kjøllefjord, gdzie będzie przystanek na zrobienie zdjęć. Kolejnym etapem jest przejazd w góry, do obozu Samów, w której to uczestnicy wycieczki zapoznają się z rodziną Utsi. Zaproszeni do ich tradycyjnych namiotów - lavvo uslyszą opowieści o ich zyciu, historii, a także tradycyjnej muzyce. Następnie będzie szansa na zapoznanie się z reniferami i spróbowanie swoich sił w łapaniu ich na lasso. Podróż kontynuowana jest przez rozciągający się na 300 metrach ponad poziomem morza płaskowyż Finnmark, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy renifery w ich naturalnym środowisku.

Skutery śnieżne w Laponii – 310 EUR – 2h 15min – od 01.03. do 10.05. oraz od 15.12. do 31.12.

Dołącz do niezapomnianej przejażdżki skuterami śnieżnymi po jednym z najbardziej wyjątkowych obszarów w Europie. Wycieczka rozpoczyna się przejazdem przez wioskę rybacką Kjøllefjord, następnie kieruje się ku górze, do miejscowości Mehamn. Po drodze przewodnik opowiada o życiu Samów – ludzi, którzy zamieszkują obszar Laponii. Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia przejażdżki każdy z uczestników otrzymuje specjalny sprzęt i przechodzi krótkie szkolenie, po którym rozpoczyna się przejażdżka skuterami. Istnieje szansa na ujrzenie zorzy polarnej.

Jesień Samów – 139 EUR – 2h 15 min – od 11.08. do 05.11.

Zapraszamy do zapoznania się z tajnikami życia Samów. W czasie wizyty u tego miejscowego ludu dowiesz się o ich wierzeniach, stylu życia, a także skosztujesz suszonego mięsa renifera, tradycyjnych napoi i poznasz tajniki utrzymywania pełni zdrowia w tak wymagających warunkach klimatycznych.

7 dzień:

Na łodzi do granicy – 169 EUR – 2,5h – od 01.06. do 30.08.

Uczestnicy wycieczki zabierani są na pokład łodzi, po czym rozpoczyna się mini rejs po rzece Pasvikelva. Na łodzi przewodnik opowiada o historii ludu Samów, o świętych Borysie i Glebie, klasztorze Pieczenga pw. św. Trifona oraz miejscowej faunie i florze. Po dotarciu do granicy schodzą na brzeg, gdzie usłyszą o stosunkach norwesko – rosyjskich i będą mieli okazję spróbować deseru w postaci moroszki – lokalnej maliny, serwowanej ze śmietaną.

Skutery śnieżne – 255 EUR – 2,5h – od 15.12. do 31.12.

Uczestników wycieczki czeka przejażdżka skuterem śnieżnym po zamarzniętym fiordzie oraz wizyta w lavvo – tradycyjnym namiocie Samów. Przed rozpoczęciem przejazdu odbywa się krótkie przeszkolenie w zakresie kierowania skuterem śnieżnym. Podczas przystanku w namiocie na uczestników czeka ciepły napój, degustacja suszonego mięsa renifera oraz opowieści o Laponii.

Wizyta w Lodowym Hotelu – 145 EUR – 2,5h – od 01.01. do 01.05. oraz od 20.12. do 31.12.

Wycieczka do Lodowego Hotelu zaczyna się od spaceru parkiem Gabba Reindeer. Po wejściu do hotelu, udają się do lodowego baru, gdzie zostaną przywitani lokalnym drinkiem o nazwie „Zemsta Rudolfa”. Podczas zwiedzania hotelu będą mieli okazję do obejrzenia unikalnych, rzeźbionych w lodzie apartamentów. Wizyta w hotelu kończy się posiłkiem serwowanym przy kominku, w hotelowej restauracji. Przed powrotem na statek uczestników czeka także przystanek na górze Prestjellet skąd można obserwować z góry cale miasto Kirkenes.

Psie zaprzęgi – Kirkenes - 255 EUR – 2,5h – od 01.01. do 01.05. oraz od 01.12. do 31.12.

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem od nabrzeża w Kirkenes do parku Gabba Reindeer, gdzie następuje moment na włożenia ciepłej, wodoodpornej odzieży zapewnianej przez organizatora. Gdy wszyscy są odpowiednio przygotowani udają się na spotkanie z psami. Po zaprzężeniu rozpoczyna się przejażdżka saniami, którymi steruje psi przewodnik – maszer. Istnieje możliwość samodzielnego powożenia. Trasa przejazdu ma długość około 5 km. Wycieczka kończy się odpoczynkiem i ciepłym napojem przy ognisku.

Przejażdżka quadami do rosyjskiej granicy – 199 EUR – 2,5h – od 01.05. do 30.08.

Wycieczka rozpoczyna się od próbnego przejazdu do punktu widokowego Kjerringstupet. Dalej kierujemy się do punktu, z którego spoglądać można na kopalnie Sydvaranger, usłyszymy tam także historię związaną z tym miejscem. Z tego miejsca ruszamy do granicy, gdzie przewodnik opowie o historii tego miejsca oraz odwiedzimy wojskową wierzę obserwacyjną i stację graniczną, na której czeka na nas poczęstunek. Przed powrotem na statek uczestników czeka także przystanek na górze Prestjellet skąd można obserwować z góry cale miasto Kirkenes.

Statki pływające na trasie, zależnie od terminu

MS Trollfjord

MS TROLLFJORD

Rok budowy: 2001
Wyporność: 16 140 ton
Liczba pasażerów: 822
Liczba łóżek: 646
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Nordlys

MS NORDLYS
Rok budowy: 1994
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 475
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Lofoten

MS LOFOTEN
Rok budowy: 1964 (odnowiony 2003)
Wyporność: 2 621 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 155
Długość: 87,4 m
Szerokość: 13,2 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

MS Midnatsol

MS MIDNATSOL
Rok budowy: 2003
Wyporność: 16 151 ton
Liczba pasażerów: 1000
Liczba łóżek: 644
Długość: 135,75 m
Szerokość: 21,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: MX, P, MG, N, M, J, Q, L,
QJ, I, U, H

MS Vesterålen

MS VESTERĹLEN
Rok budowy: 1983 (odn. 1988/1995)
Wyporność: 6 261 ton
Liczba pasażerów: 510
Liczba łóżek: 302
Długość: 108 m
Szerokość: 16,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: P, A, N, I, J, H

MS Nordkapp

MS NORDKAPP
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 386 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 464
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Nordnorge

MS NORDNORGE
Rok budowy: 1997
Wyporność: 11 384 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 457
Długość: 123,3 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, N, Q, J, QJ, L, U, I, P, H

MS Polarlys

MS POLARLYS
Rok budowy: 1996
Wyporność: 11 381 ton
Liczba pasażerów: 737
Liczba łóżek: 479
Długość: 123 m
Szerokość: 19,5 m
Liczba samochodów: 35
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS Kong Harald

MS KONG HARALD
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 204 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 483
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: M, J, U, L, P, I, N, H

MS Richard With

MS RICHARD WITH
Rok budowy: 1993
Wyporność: 11 205 ton
Liczba pasażerów: 691
Liczba łóżek: 466
Długość: 121,8 m
Szerokość: 19,2 m
Liczba samochodów: 45
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny:
M, J, Q, L, U, I, P, H, N

MS NORDSTJERNEN
Rok budowy: 1956 (odnowiony 2000)
Wyporność: 2 191 ton
Liczba pasażerów: 400
Liczba łóżek: 151
Długość: 80,77 m
Szerokość: 12,6 m
Liczba samochodów: 0
Prędkość: 15 węzłów
Dostępne kabiny: N, I, J, D, A

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas