Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

LOFOTY: Kraina wikingów + opcja Nordkapp - wycieczka z pilotem

 • Cena od: 2 640 €
 • Sezon: lato lato
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 8 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Dom Samolot Polski pilot

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Tromso - Warszawa (daj nam znać jeśli chcesz wylecieć z innego miasta!)
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg
 • 7 noclegów w 2 - 4 osobowych domkach norweskich lub apartamentach/hotelach// z Opcją Nordkapp 11 noclegów
 • rejs Reinefjorden do Vinstad
 • opiekę polskiego pilota
 • transport minibusem na całej trasie wg programu
 • ubezpieczenie KL 40 000 EUR NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • biletów wstępu: Muzeum Wikingów (ok. 200 NOK/os.), Nusfjord (ok. 100 NOK/os.) Muzeum Wojny ( ok. 130 NOK/os.), wjazd kolejką gondolową na górę Narvikfjellet (300 NOK/os.)
 • ewentualnych atrakcji dodatkowych
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os.)

1 dzień - KIERUNEK: LOFOTY!
Spotykamy się z pilotem na lotnisku. Wylot do Tromso w północnej Norwegii. Spacer po mieście. Przejazd w okolice Narviku.

2 dzień - PANORAMICZNE WIDOKI
Przejazd  wyspy Austvågøy . Tutaj czeka nas wspinaczka na szczyt Matmora. Do przejścia szlakiem mamy ok. 13 km. Wysiłek związany z wędrówką wynagrodzą nam zniewalające widoki na okoliczne szczyty i zatokę. Po południu zwiedzanie urokliwej Henningsvær i Stolicy Lofotów Svolvær.

3 dzień - NIETYPOWE PLAŻE I WIKINGOWIE
Dzień rozpoczniemy od spaceru po kultowej plaży surferów w Unstad, która słynie z kilkumetrowych fal. Następnie odwiedzamy muzeum wikingów Lofotr Vikingmuseum.

W drugiej części dnia wyruszymy na Offersoykammen, z którego będziemy mieli szanse podziwiać wyjątkowo malownicze krajobrazy, charakterystyczne dla Lofotów. Przejazd na plażę Haukland i spacer nabrzeżem do plaży Uttakleiv. Jest to idealna lokalizacja do podziwiania zorzy polarnej, którą najczęściej obserwować można w miesiącach od września do kwietnia.

4 dzień - RYBACKA WIOSKA NUSFJORD I WEJŚCIE NA SZCZYT RYTEN
Rano odwiedzimy malowniczą wioskę rybacką Nusfjord. Miejscowość wpisana na listę UNESCO słynie ze świetnie zachowanej, tradycyjnej zabudowy, którą stanowią m.in. charakterystyczne czerwone chaty rybaków osadzone na palach. Po południu wejdziemy na niewysoki, ale bardzo widokowy szczyt Ryten. Po zejściu ze szczytu chwila relaksu na plaży Kvalvika i przejazd na nocleg.

5 dzień - REINE I REINEFJORDEN
Po śniadaniu czas wolny na samodzielne eksplorowanie okolicy. Dla chętnych wędkarskie safari lub kajaki z przewodnikiem po Reinefjorden (950 NOK/os.). Wejście na Reinebringen, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych na Lofotach.

6 dzień - VINSTAD I PLAŻA BUNES
Rano malowniczy rejs Reinefjorden do Vinstad i wejście na Brunakseltinden skąd zobaczymy z góry jednocześnie Kjerkfjorden i Bunesfjorden. Odpoczynek na plaży Bunes i powrót do Reine.

7 dzień - LEKNES
Spacer po Leknes, następnie przejazd do Narviku. Zwiedzanie miasta (dla chętnych Muzeum Wojny 130 NOK – historia polskich żołnierzy), wjazd kolejką gondolową na górę Narvikfjellet (300 NOK)

8 dzień - POWRÓT
Przejazd na lotnisko do Tromso i lot powrotny do Polski.

 

OPCJA NORDKAPP 8 DZIEŃ KIERUNEK PÓŁNOC

Dalsza podróż w kierunku północnym. Nocleg na trasie.

OPCJA NORDKAPP 9 DZIEŃ ALTA

Przejazd na daleką północ do Alty, słynącej m.in. z muzeum, na którego terenie znajduje się największe w północnej Europie skupisko rysunków naskalnych liczących do 6,5 tys. lat. 

OPCJA NORDKAPP 10 DZIEŃ NORDKAPP

Tego dnia zdobywamy Przylądek Północny - Nordkapp. Na miejscu czeka nas piękny punkt widokowy, wspaniale przygotowane centrum informacyjne, kino, kawiarnia - wszystko to wykute głęboko w skałach przylądka.

OPCJA NORDKAPP 11 DZIEŃ TROMSO

Przejazd do Bramy Arktyki - Tromso. Spacer po mieście. Zobaczycie luterańską katedrę wybudowaną w całości z drewna a także Katedrę Arktycznego Morza.  Chętni będą mogli udać się do Polarii - ciekawego muzeum poświęconego arktycznej przyrodzie, w muzeum znajduje się również akwarium. Nocleg.

OPCJA NORDKAPP 12 DZIEŃ WYLOT

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Transport
Przemieszczać będziemy się minibusem lub samochodem osobowym 

Zakwaterowanie
Noclegi w norweskich domkach 2 i-4 osobowych lub apartamentach/hotelach. We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania. 

Wyżywienie
Istnieje możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie. Codziennie zatrzymujemy się w miejscowości ze sklepem spożywczym.  Dla wygody należy zabrać własne kubki oraz sztućce. Na kempingowej kuchni  można wszystko wygodnie przygotować. Można również stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 100 zł/os.

Co zabrać? krótkie zestawienie:
- jedna para wygodnych, pełnych butów trekkingowych (ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa)
- ciepły polar i kurtka przeciwdeszczowa.
- okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chusta, krem z filtrem, latarka.
- kijki trekkingowe

Polecamy zabranie miękkiej torby lub dużego plecaka i małego plecaka. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książkę itd.. W trakcie realizacji programu, kiedy wychodzimy zwiedzać czy idziemy na wycieczkę w góry, zabieramy nasz mały plecak.

Apteczka
środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną. Przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

Dokumenty
Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem.

Pieniądze
Wszędzie płacimy w lokalnej walucie, czyli koronach norweskich. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie (opłata 10-15 zł). Na promie w kantorze można również wymienić złotówki. Można zabrać Euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napoje, produkty żywnościowe, pamiątki.

Trekkingi górski
Wszystkie trasy są na poziomie łatwy/średni.

Podobne oferty

NORWEGIA: Lofoty - Fly&Drive

NORWEGIA: Lofoty - Fly&Drive

HotelSamolot 6 dni
od: 3 090,00 zł
Samodzielny objazd Norwegii. Na trasie zarezerwowane noclegi, w cenie opis trasy i wynajęcie samochodu. opis oferty »
Majówka na Islandii

Majówka na Islandii

BusHotelSamolotPolski pilot 6 dni
od: 1 590,00 €
Najwyższy czas pomyśleć o długim weekendzie majowym, który w tym roku stwarza nam możliwość 6-dniowego wyjazdu! My stawiamy na zjawiskową Islandię i zapraszamy Was na wycieczkę po najważniejszych miejscach ... opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas