Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

FIORDY NORWEGII - wycieczka z pilotem

 • Cena od: 1 840 €
 • Sezon: lato lato
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 8 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Hotel Samolot Statek Polski pilot

Krótka wycieczka do Norwegii, podczas której zobaczysz najpiękniejsze i najbardziej malownicze fiordy, staniesz pod jęzorem największego lodowca kontynentalnej Europy i przejedziesz słynną Drabinę Trolli.  Oprócz tego zwiedzisz Oslo, urocze miasteczko Laerdal i słynny targ rybny w Bergen. 

Wycieczka objazdowa w małej grupie, z pilotem i noclegami w hotelach. 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd samochodem lub minibusem i promami na całej trasie
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach lub pensjonatach
 • 7 śniadań
 • rejs promem po fiordzie Geiranger
 • opieka pilota podczas trwania wycieczki
 • zwiedzanie Oslo
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN)

Cena nie obejmuje:

 • biletu lotniczego (od 350 PLN)
 • bilety wstępu do: muzeum Fjaerland, Centrum Łososia, oraz jednego muzeum na Półwyspie Bygdoy (np. Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Statku Polarnego Fram)(ok.100 EUR)
 • napiwków, wydatków osobistych 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 20 PLN/os.

1 dzień 
Przylot do Oslo. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Oslo: centrum, ratusz, parlament, pałac królewski, nabrzeże portowe, spacer po słynnym Parku Vigelanda – wspaniałej galerii 212 rzeźb ludzkich postaci wyrażających emocje towarzyszące nam na różnych etapach życia. Następnie wizyta w jednym z ciekawych, podróżniczych muzeów na Półwyspie Bygdoy: np. Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Statku Polarnego Fram. Przejazd na północ. Nocleg w hotelu.

3 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd zapierającą dech w piersiach „Drogą Trolli" do najpiękniejszego fiordu Norwegii - Geiranger. „Droga Trolli" to 11 serpentyn, z których większość zakręca pod kątem 180 stopni. Po drodze widok na imponującą „Ścianę Trolli". Następnie malowniczy rejs promem po fiordzie Geiranger.

4 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Jostedalsbreen, którym objęty jest największy lodowiec w kontynentalnej części Europy. Wycieczka na wspaniały jęzor lodowcowy Briksdalsbreen. Wizyta w Fjaerland - Norweskim Muzeum Lodowców - multimedialnej skarbnicy wiedzy o lodzie. Przejazd do Laerdal - małego zabytkowego miasteczka na brzegu Sognefjorden. Laerdal znane jest z funkcjonującego tutaj Centrum Łososia - tu dowiemy się wszystkiego o tych niezwykłych i smacznych rybach.

5 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie malowniczego Laerdal. Przejazd jednym z najdłuższych tuneli drogowych świata (24,5 km), zapoznamy się z jego rozświetlonymi na niebiesko salami. Następnie krótki postój we Flam - miejscowości rozsławionej przez kolej górską zaczynającą tutaj swój bieg. Malowniczą trasa dojedziemy do Bergen - stolicy fiordów. Spacer po zabytkowym Bryggen i słynnym targu rybnym, gdzie można kupić świeże owoce morza i ryby.

6 dzień 
Przejazd do wodospadu Voringsfossen. 2 godzinny spacer doliną pod samą kaskadę wodospadu. Dla chętnych wizyta w Centrum Parku Narodowego Hardangervidda – ekspozycja poświęcona przyrodzie i osadnictwu na płaskowyżu. 

7 dzień

Przejazd malowniczą drogą wzdłuż płaskowyżu Hardangervidda. Spacer po płaskowyżu w poszukiwaniu wolno żyjących reniferów. Powrót do Oslo. Spacer po słynnym Parku Vigelanda – wspaniałej galerii 212 rzeźb ludzkich postaci wyrażających emocje towarzyszące nam na różnych etapach życia.

8 dzień

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski. 

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas