Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

WIELKA NIEDŹWIEDZICA - ALASKA I KANADA ZACHODNIA

 • Cena od: 6990 EUR + 1000 PLN
 • Dostępne terminy i ceny:

 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Kanada, Alaska
 • Długość: 21 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Samolot Polski pilot
Cena obejmuje:
 • bilety lotnicze główne Warszawa - Anchorage, Vancouver – Warszawa (najczęściej z przesiadką)
 • bilety lotnicze wewnętrzne Anchorage - Vancouver
 • transport samochodem na całej trasie wg programu (maksymalnie 5 osób w samochodzie) 
 • rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai
 • lunch podczas rejsu statkiem
 • 19 noclegów w motelach i hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club
 • twój osobisty przewodnik w formie aplikacji

Cena nie obejmuje:

 • kosztów ESTA: ok. 21 USD lub wizy: ok. 180 USD do USA 
 • Ektronicznej Autoryzacji Podróży ETA do Kanady: 5 USD (7 CAD)
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 300 USD 
 • wyżywienia: ok. 30-50 USD/os. dziennie 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os. 
 • zwyczajowych napiwków
 • atrakcji dla chętnych

 

1 DZIEŃ - PRZELOT DO USA
Wylot z Warszawy i przylot do Anchorage. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum największego miasta Alaski - mieszka tu aż 40% populacji stanu. Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

2 DZIEŃ - ANCHORAGE: SPACER, MUZEUM HISTORII I SZTUKI LUDÓW I PLEMION ESKIMOSKICH
Kontynuujemy nasz spacer po Anchorage, podczas którego odwiedzimy m.in. Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Denali.
OPCJA DLA CHĘTNYCH: lot samolotem nad Parkiem Narodowym Denali z lądowaniem na lodowcu (koszt ok. 350-400 USD, w zależności od długości lotu).

3 DZIEŃ - PARK NARODOWY DENALI
Całodniowa wycieczka specjalnym parkowym autobusem. Po drodze widoki na lodowce, ośnieżone pasma górskie oraz Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Obserwacja dzikich zwierząt zamieszkujących park, m.in.: łosi, karibu, niedźwiedzi i wilków. Na trasie postoje w centrach informacyjnych dla odwiedzających, w których możemy obejrzeć i prezentacje multimedialne, możliwość krótkich trekkingów.

4 DZIEŃ - FAIRBANKS: PARK KOLONIZATORÓW, MUZEUM ARKTYCZNE
Rano przejazd do Fairbanks – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Spacer po znajdującym się w centrum miasta Parku Kolonizatorów, ukazującym początki współczesnego osadnictwa i eksploracji Alaski. Następnie odwiedzimy wspaniałe Muzeum Arktyczne przy uniwersytecie w Fairbanks.

5 DZIEŃ - CHENA HOT SPRINGS
Przejazd do Chena Hot Springs i kąpiel w gorących źródłach. Zobaczymy tam dużą hodowlę psów zaprzęgowych. Chętni mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji lub wybrać się na krótki trekking po okolicznych lasach i wzgórzach. www.kiribaticlub.pl Kiribati Club Strona 2 z 4
OPCJONA DLA CHĘTNYCH: wizyta w Muzeum Lodu Aurora w Fairbanks lub całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway, wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy (koszt ok. 200 USD).

6 DZIEŃ - GÓRSKIE PANORAMY - ANCHORAGE
Przejazd na południe - w góry Alaski, gdzie z trasy rozpościerają się przepiękne widoki na ośnieżone szczyty górskie. Wieczorem przyjazd do stolicy i nocleg.

7 DZIEŃ - SEWARD: ALASKA SEALIFE CENTER - LODOWIEC EXIT
Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wizyta w Alaska Sealife Center - morskim akwarium. Można tutaj m.in. dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy foką, a lwem morskim oraz zobaczyć wiele gatunków ryb i ptaków zamieszkujących morza Alaski. Następnie udamy się na spacer pod czoło lodowca Exit.

8 DZIEŃ - REJS WŚRÓD LODOWCÓW I FIODRÓW PÓŁWYSPU KENAI
Dzisiaj zamieniamy samochód na statek. Podczas kilkugodzinnego rejsu katamaranem będziemy podziwiać ośnieżone szczyty schodzące wprost do alaskańskich wód. Przy odrobinie szczęśnia będziemy obserować lokalną faunę: orły, orki, humbaki. Podczas rejsu przewidziany jest również lunch. Powrót do portu i przejazd do hotelu.

9 DZIEŃ - ANCHORAGE - VANCOUVER
Przelot do Vancouver. 10 DZIEŃ - ZWIEDZANIE VANCOUVER - VICTORIA Zwiedzanie miasta: Downtown, historyczna dzielnica Gastown. Przejazd na słynny most wiszący nad rzeką Capilano, Rejs promem na pobliską wyspę Vancouver do portu Victoria, urokliwego miasteczka pamiętającego czasy kolonialne.

11 DZIEŃ - VICTORIA - TOFINO
Zwiedzanie miasta - parlament, port, Royal British Columbia Museum prezentującego historię rdzennej ludności. Po południu przejazd na północ do miejscowości Tofino.

12 DZIEŃ - TOFINO
Pobyt nad oceanem w Tofino. Spacery po pięknych plażach lub Szlakiem Wielkich Drzew. OPCJA DLA CHĘTNYCH: rejs połączony z obserwacją wielorybów (koszt ok. 90 USD / 120 CAD), rejs w poszukiwaniu niedźwiedzi (koszt ok. 90 USD / 120 CAD), rejs do gorących źródeł (koszt ok. 120 USD / 160 CAD), wycieczka kajakami (koszt ok. 60 USD / 80 CAD).

13 DZIEŃ - TOFINO – VANCOUVER
Opuszczamy wyspę Vancouver. Przeprawa promowa do miasta Vancouver. Czas wolny na spacer i zakupy.

14 DZIEŃ - WELLS GREY PROVINTIONAL PARK
Przejazd do Wells Grey Provincial Park, gdzie pójdziemy na krótki spacer do malowniczego wodospadu Helmcken oraz Spahats Creek. Przejazd w kierunku Jasper.

15 DZIEŃ - PARK NARODOWY JASPER
Mijamy Mount Robson Provintional Park i kierujemy się do Jasper National Park. Spacer po kanionie Maligne, następnie przejazd nad jezioro Maligne.
OPCJA DLA CHĘTNYCH: rejs po jeziorze Maligne (koszt ok. 60 USD / 80 CAD).

16 DZIEŃ - PRZEJAZD PRZEZ GÓRY SKALISTE: LODOWIEC COLUMBIA
Przejazd przez Góry Skaliste z Jasper do Banff piękną drogą górską Icefields Parkway. Po drodze liczne punkty widokowe. Postój przy polu lodowym Columbia – największym lodowcu w Górach Skalistych. Trekking na przełęcz Wilcox Pass z widokiem na lodowiec Athabasca.
OPCJA DLA CHĘTNYCH: zamiast trekkingu możecie wjechać na lodowiec Columbia specjalnym autobusem (koszt ok. 100 USD / 132 CAD).

17 DZIEŃ - GÓRSKIE JEZIORA MORAINE, LOUISE I AGNES
Przejazd nad jezioro Moraine, spacer, następnie przejazd do Lake Luis, podziwianie pięknych krajobrazów. Opcjonalny trekking szlakiem widokowym Lake Louise – Agnes. Ruszamy w kierunku Yaho National Park, spacer wokół jeziora Emerald.

18 DZIEŃ - GLACIER NATIONAL PARK
Kanadyjska „jedynka” poprowadzi nas dzisiaj w kierunku parków narodowych Mt Revelstoke National Park oraz Glacier National Park. Przejazd w kierunku Whistler.

19 DZIEŃ - WHISTLER - MIASTECZKO OLIMPIJSKIE
Wizyta w miejscowości Whistler, miejsca słynnego z organizowanych przez Kanadę Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. Spacer po urokliwym kurorcie. Następnie przejazd w kierunku Vancouver.

20-21 DZIEŃ - DZIEŃ POWRÓT DO POLSKI
Transfer na lotnisko i przelot powrotny, lądowanie w Polsce kolejnego dnia.

Rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai - w zależności od wariantu trasy i długości trwania rejsu: 80/150/180 USD.

Rejs na połów halibuta 6-cio godzinny rejs - koszt około 150 USD.

Lot samolotem nad Denali z lądowaniem na lodowcu - w zależności od długości lotu itp. - koszt około 350 - 400 USD.

Lot samolotem – oglądanie niedźwiedzi W zależności od długości lotu itp. - koszt około 590 - 750 USD

Wycieczka na Koło Podbiegunowe - całodniowa wycieczka do linii koła podbiegunowego tzw. Dalton Highway, wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy. Koszt około 240 USD.

Rejs połączony z obserwacją wielorybów - koszt około 120 USD

Przejazd specjalnym autobusem na lodowiec - koszt około 95 USD

-

Podobne oferty

ALASKA - POTĘGA NATURY z pilotem

ALASKA - POTĘGA NATURY z pilotem

HotelSamolotPolski pilot 10 dni
od: 4 150,00 €
Wyprawa objazdowa minibusem po Alasce z noclegami w hotelach. W pakiecie: transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, opieka polskiego pilota. opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas