Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Śladami bohaterów „Gry o Tron” – wyjazd indywidualny

 • Cena od: 3 650 zł
 • Sezon: lato/zima lato/zima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Islandia
 • Długość: 3 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Bus Hotel Samolot

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Reykjavik - Warszawa (istnieje możliwość wylotu z innego lotniska)
 • 2 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 2 śniadania w postaci bufetu w hotelu
 • transfery z i na lotnisko na Islandii
 • wycieczka śladami bohaterów „Gry o tron” z anglojęzycznym przewodnikiem
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PL)

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 2 śniadaniami w hotelu
 • atrakcji dodatkowych do wyboru
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dodatkowo płatne / opcjonalnie: 

- dopłata do pokoju 1-osobowego 400-1000 zł w zależności od standardu hotelu i sezonu wyjazdu
- wyjazd na poszukiwanie zorzy polarnej, realizowany codziennie wieczorem od połowy września do kwietnia (cena:od 55 EUR/os.)

Cena wyjazdu zależy od sezonu.

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (więcej informacji w zakładce "Informacje Dodatkowe")

1 dzień 
Przylot do Kelfaviku w godzinach wieczornych, transfer do hotelu w Reykjaviku. Zakwaterowanie i czas wolny.

2 dzień
Począwszy od 2 sezonu, wiele scen „Gry o tron” kręconych było w licznych zjawiskowych miejscach na Islandii, zarówno latem, jak i zimą. Podczas tej wycieczki odwiedzisz kilka z nich, a przepełniona pasją narracja Twojego przewodnika sprawi, że na długo zapamiętasz tę podróż.

Po śniadaniu lokalny przewodnik odbierze Was z hotelu lub wcześniej ustalonego punktu, a następnie wspólnie wyruszycie w podróż do wybranych lokalizacji filmowych. Zobaczycie między innymi wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir oraz malowniczą dolinę Tjorsarrdalur. Będziecie mieli okazję podziwiać majestatyczne góry, wodospady i zjawiskowe panoramy w kontekście przygód ulubionych bohaterów. Odnajdziecie miejsce, w którym Brienne z Tarthu walczyła z Ogarem o Aryę Stark. Zwiedzicie wioskę Olly'ego z charakterystycznymi, torfowymi domami. Zobaczycie gdzie znajduje się Krwawa Brama, ulubione miejsce smoczych polowań i wiele, wiele innych interesujących miejsc, których nie sposób przeoczyć w trakcie oglądania GoT.

Nawet jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu, na pewno zaskoczy Cię różnorodność krajobrazów i ciekawe historie wyspecjalizowanego przewodnika podczas tej wycieczki!

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny na zwiedzanie Reykjaviku.

3 dzień 
Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość realizacji dodatkowych wycieczek fakultatywnych (Zobacz: Informacje dodatkowe). Następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.

 

Wycieczki fakultatywne - do wyboru

Zorza polarna, 3-5h – od 55 EUR/os. - Wieczorne oglądanie zorzy polarnej to jedna z wielu atrakcji Islandii. Około godziny 18 danego dnia przewodnicy podejmują decyzję o odbyciu wycieczki. Decyzja ta zależy od prognozy na zorzę. W czasie wycieczki zapewniony jest przewodnik oraz transfer z hotelu.

Wielorybie safari, 3h – od 113 EUR/os. - W czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Będzie to niezapomniane wrażenie. W okresie zimowym (od października do marca) można dodatkowo obserwować orki. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy, którzy bardzo chętnie opowiadają o napotkanych zwierzętach oraz odpowiadają na pytania uczestników.

Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa, 14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrot do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.

Błękitna Laguna – od 90 EUR/os. - Wycieczka dla wszystkich, którzy mają ochotę na chwile błogiego relaksu w wodach geotermalnych basenu położonego w otoczeniu krajobrazu nie z tej ziemi. Kąpielisko Błękitna Laguna to obiekt powstały na ciemnym polu zastygłej lawy i charakteryzujący się obecnością ciepłych, krzemionkowych wód o naturalnie błękitnej barwie. Te kontrastujące ze sobą kolory w połączeniu z surową, oryginalną architekturą obiekt dają niesamowite wrażenia estetyczne podczas pobytu w kąpielisku. W cenie wycieczki zawiera się transfer z i do hotelu, lub z/na lotnisko oraz wstęp do Błękitnej Laguny.

Golden Circle, 8h - od 55 EUR/os. – wycieczka, podczas której uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Cena wycieczki zawiera transfer z hotelu.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas