Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Skutery śnieżne - Islandia

 • Cena od: 3 950 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Islandia
 • Długość: 3 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Zimowy wyjazd na Islandię na wyjątkowy rajd skuterami śnieżnymi! Wycieczka odbywa się w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Reykjavik - Warszawa (istnieje możliwość dolotu z innego lotniska)
 • 2 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 2 śniadania w postaci bufetu w hotelu
 • transfery z i na lotnisko w Islandii
 • udział w przejażdżce skuterami śnieżnymi (przewodnik, transfer, strój, wyposażenie - zawarte w cenie)
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR) i NNW (7 000 PLN)

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 2 śniadaniami w postaci bufetu w hotelu
 • wydatków własnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dopłata do wycieczki w przypadku jednej osoby na skuterze: 320 PLN
Dopłata za 2 kolacje: 390 PLN za osobę
Dopłata do hotelu 4*: 300 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 3*: 370 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 4*: 470 PLN za osob

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (w zakładce "Informacje dodatkowe").

Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby. 

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Reykjaviku. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. 

2 dzień
Śniadanie w hotelu. Następnie transport do lodowca Langjokull, gdzie po przebraniu w strój ochronny uczestnicy rozpoczynają przejazd skuterami. Gwarantuje on niezapomniane wrażenia oraz możliwość podziwiania wulkanicznego i lodowcowego krajobrazu.

Po zakończonej przejażdżce następuje transfer do hotelu.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Następnie przelot do Polski. 

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Zorza polarna, 3-5h – od 53 EUR/os. - Wieczorne oglądanie zorzy polarnej to jedna z wielu atrakcji Islandii. Około godziny 18 danego dnia przewodnicy podejmują decyzję o odbyciu wycieczki. Decyzja ta zależy od prognozy na zorzę. W czasie wycieczki zapewniony jest przewodnik oraz transfer z hotelu.

Psie zaprzęgi, 3-4h – od 260 EUR/os. – Przejażdżka psimi zaprzęgami wiedzie przez zaśnieżone, islandzkie bezdroża. W czasie każdej wycieczki przewidziane są przystanki na zdjęcia oraz zabawę z psami. 

Wielorybie safari, 3h – od 99 EUR/os. - W czasie wycieczki będziesz miał okazję podziwać nie tylko kilka odmian wielorybów, ale także delfiny i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Będzie to niezapomniane wrażenie. W okresie zimowym (od października do marca) można dodatkowo obserwować orki. Na statku znajdują się lokalni przewodnicy, którzy bardzo chętnie opowiadają o napotkanych zwierzętach oraz odpowiadają na pytania uczestników.

Południowe wybrzeże i Laguna Lodowa, 14h – od 162 EUR/os. - Wycieczka busem z przewodnikiem, której trasa prowadzi przez południowy odcinek Ring Road – głównej drogi Islandii. W czasie przejażdżki uczestnicy mają okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszy wodospadów Islandii – Skogafoss i Sejlandfoss, lodowiec pokrywający najsłynniejsze islandzkie wulkany, Park Narodowy Vatnajokull, w którym znajduje się najwyższy szczyt wyspy czyli Hvannadalshnjúkur. Punktem kluczowym wycieczki jest rejs amfibią po Jokulsarlon – niesamowitej lodowej lagunie. Po przepłynięciu przez lagunę następuje powrot do Reykjaviku. W cenie wycieczki zawarty jest transfer z hotelu, przewodnik oraz przepłynięcie amfibią po lagunie.

Błękitna Laguna – od 73 EUR/os. - Wycieczka dla wszystkich, którzy mają ochotę na chwile błogiego relaksu w wodach geotermalnych basenu położonego w otoczeniu krajobrazu nie z tej ziemi. Kąpielisko Błękitna Laguna to obiekt powstały na ciemnym polu zastygłej lawy i charakteryzujący się obecnością ciepłych, krzemionkowych wód o naturalnie błękitnej barwie. Te kontrastujące ze sobą kolory w połączeniu z surową, oryginalną architekturą obiekt dają niesamowite wrażenia estetyczne podczas pobytu w kąpielisku. W cenie wycieczki zawiera się transfer z i do hotelu, lub z/na lotnisko oraz wstęp do Błękitnej Laguny.

Golden Circle – wycieczka, podczas której uczestnicy udają się w najpopularniejsze miejsca Islandii, położone w pobliżu Reykjaviku. Należą do nich: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO PN Thingvellir – miejsce obrad średniowiecznego parlamentu Islandii oraz granica Północnoamerykańskiej i Euroazjatyckiej płyty tektonicznej, wodospad Gullfoss oraz Geysir, czyli źródła geotermalne, których nazwa wzięła się od od największego z czynnych niegdyś gejzerów. Obecnie najbardziej aktywny jest Strokkur – wybucha regularnie co kilka minut. Istnieje wiele opcji wycieczek do Golden Circle, każda z nich zawiera w cenie transfer z hotelu. Przykładowe opcje to:

 • Golden Circle, 8h – od 83 EUR/os.
 • Golden Circle + Konie islandzkie , 9h 30min – od 174 EUR/os.,
 • Golden Circle + Zwiedzanie Reykjaviku z przewodnikiem, 10h – od 129 EUR/os.
 • Golden Circle + Wielorybie safari, 10h – od 166 EUR/os.

Konie islandzkie, 3h – 270 PLN/os.– Konie na Islandii to specyficzna, bardzo wytrzymała rasa. Koń, który raz opuścił wyspę nie ma możliwości powrotu na nią. Islandczycy bardzo cenią sobie czystość tej rasy. 

Dla zaawansowanych jeźdźców w ofercie znajdują się także wyprawy kilkudniowe, po różnych miejscach na Islandii.

 • Konie islandzkie, 3 dni/2noce – 4950 PLN/os. - Przejażdżka końmi do gorących źródeł Geysir oraz wodospadu Gullfoss. Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.
 • Konie islandzkie, 8 dni/7 nocy – 9350 PLN/os. - Przejażdżka do atrakcji Golden Circle – gorących źródel Geysir, wodospadu Gullfoss oraz PN Thingvellir. Na trasie przejazdu znajduje się także niezwykła bazaltowa forma skalna - Hrepphólar . Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.
 • Konie islandzkie, 5 dni/4 noce – 6450 PLN/os. - Przejażdżka do atrakcji Golden Circle – gorących źródel Geysir, wodospadu Gullfoss oraz PN Thingvellir – w dniu transferowym. Wycieczka w pakiecie z zakwaterowaniem, pełnym wyżywieniem, transferami z i do Reykjaviku. Sprzęt oraz strój wodoodporny zapewniony przez organizatora.

Tunele lawowe, 3h – od 91 EUR/os. - Zwiedzanie tuneli i jaskiń utworzonych przez potoki lawowe. Uczestnicy napotkają na trasie rozmaite kształty jaskiń oraz formacji skalnych powstałych za sprawą płynącej lawy. W cenie wycieczki zawarte są transfery z i do hotelu, przewodnik oraz niezbędny sprzęt.

Wspinaczka na wulkan, 12h – od 181 EUR/os. - Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu południowym wybrzeżem, do wodospadu Skogafoss. Stamtąd Super Jeep zabiera uczestników na górę, na wysokość około 850 m n.p.m. gdzie rozpoczyna się wspinaczka pomiędzy dwoma lodowcami - Eyjafjallajokull i Myrdalsjokull. Uczestnicy docierają do rezerwatu Thorsmork gdzie znajduje się świeża pokrywa lawowa i pyły z erupcji z 2010 roku. Stamtąd następuje transfer powrotny do Reykjaviku. Transfery z i do Reykjaviku, niezbędny sprzęt, przewodnik – zawarte w cenie.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas