Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Islandia Fly and Drive

 • Cena od: 1 290 €
 • Sezon: lato/zima lato/zima
 • Kraje: Islandia
 • Długość: 8 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Cena na osobę, przy dwóch osobach w samochodzie i w pokoju dwuosobowym z łazienką, zależnie od rodzaju samochodu.

Do odbioru samochodu z wypożyczalni niezbędna jest karta kredytowa wystawiona na nazwisko kierowcy.

Istnieje możliwość podwyższenia standardu samochodu. Szczegóły ustalamy po dokonaniu rezerwacji. Przed podpisaniem umowy żadne świadczenia nie są gwarantowane.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • wynajęty samochód bez limitu kilometrów
 • szczegółowa mapa Islandii oraz dokładny opis trasy
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie obejmuje:

 • przelotów na trasie Warszawa - Reykjavik - Warszawa (orientacyjny koszt 800-2000 zł)
 • paliwa
 • wyżywienia 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Przykładowy program:

1 dzień Reykjavik
Przylot. Przejazd rejsowym autobusem do Reykjaviku. 

2 dzień Thingvellir - Gullfoss
Odbiór samochodu. Przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, na którego obszarze obradował średnowieczny islandzki Parlament. Jest to także miejsce gdzie przebiega granica płyt tektonicznych - euroazjatyckiej i półnonoamerykańskiej. Obiekt jest wyjątkowy w skali światowej, gdyż możemy obserwować, charakterystyczną dla granic płyt, dolinę ryftową bezpośrednio na powierzchni ziemi.

Kolejną atrakcją, którą należy odwiedzić, jest zapierający dech wodospad Gullfoss. Znajduje się on na rzece Hvítá, której koryto zbudowane jest z charakterystycznych dla Islandii bazaltów w formie słupów. 

Tego dnia warto wybrać się także do popularnych źródeł geotermalnych Geysir, których nazwa wzięła się właśne od jednego z najbardziej znanych gorących źródeł. Obecnie Geysir aktywny jest bardzo rzadko, głównie w czasie wstrząsów, ale odwiedzający mają szansę obserwować bardzo aktywny Strokkur, eksplodujący nawet co kilka minut. Nocleg w najbliższej okolicy.

3 dzień Skaftafell
Przejazd wzdłuż połuniowego wybrzeża do Skaftafell, południowej siedziby Parku Narodowego Vatnajokull (były Park Narodowy Skaftafell, obecnie włączony do Vatnajokull). Możliwość przyjemnego trekkingu do bajecznego wodospadu Svartifoss, także zbudownego z potężnych bazaltowych słupów. Na tym obszarze mamy możliwość obserwacji bujnych krzewów i drzew niezwykle rzadkich na terenie Islandii.

Następnie przejazd do znadującej się na przedpolu lodowca laguny Jokulsarlon. Możliwość krótkiego rejsu amfibią pośród kry i gór lodowych. Przejazd na nocleg do Hofn.

4 dzień East Fjords
Przejazd wschodnim wybrzeżem wyspy, urozmaiconym malowniczymi fiordami o różnych rozmiarach.

5 dzień Dettifoss
Przejazd do Dettifoss - jednego z największych wodospadów Europy. Kolejna okazja do obserwacji słupów bazaltowych. Eksploracja okolic jeziora Myvatn, powstałego w wyniku erupcji wulkanicznej, ktora miała miejsce około 2000 lat temu. Na obszarze okazja do zobaczenia między innymi zagadkowych formacji wulkanicznych, kolorowych, siarkowych, górskich zboczy, a także nieodłącznych wulkanów i wodospadów.

6 dzień
Przejazd do rybackiej miejscowości Húsavík znanej z wypraw w celu obserwacji wielorybów, do czego zdecydowanie zachęcamy wszystkich chętnych. Zobaczymy tu również najpiękniejszy drewniany kościół Húsavíkukirkja.

7 dzień Reykjavik
Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża do Reykjaviku. 

8 dzień
Zwrot samochodu. Przed wylotem polecamy wizytę w naturalnym kąpielisku geotermalnym - Błękitna Laguna (istnieje możliwość wykupienia pakietu z przejazdem z i na lotnisko + wejściem na kąpielisko). Wylot i przylot do Polski.

Podobne oferty

GORĄCA KRAINA LODU: Islandia i Wyspy Owcze, wycieczka z pilotem
Komfortowa wyprawa objazdowa minibusem po Islandii i Wyspach Owczych z noclegami w domkach. opis oferty »
ISLANDIA - przez Interior i Fiordy Zachodnie
Wyprawa samochodem terenowym przez interior Islandii i fiordy zachodnie. Polski pilot, zakwaterowanie w domkach kempingowych. opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas