Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Inspiracje

System AUTOPASS - Opłaty za drogi w Norwegii

Fragment Drogi Atlantyckiej

Interesuje Cię samodzielny objazd samochodem po Norwegii? Tutaj dowiesz się nieco o opłatach na norweskich drogach.

Wielu z Was zapewne marzy o Lofotach, Drodze Atlantyckiej, Trolli, czy dotarciu na Nordkapp. Do każdego z tych miejsc możecie dojechać także własnym samochodem! 

Taka wyprawa wiąże się z wieloma aspektami związanymi z poruszaniem się po norweskich drogach. Należą do nich nieco surowsze przepisy drogowe, przeprawy promowe przez fiordy oraz opłaty za korzystanie z dróg w Norwegii.

W Norwegii w wielu miejscach znajdują się punkty poboru opłat za przejazd drogami, większość z nich jest automatyczna. Przed podróżą najkorzystniej jest zarejestrować swoją kartę kredytową w systemie AUTOPASS.

- kartę kredytową można zarejestrować na stronie http://www.autopass.no/en/visitors-payment, następnie zapłacić określoną kwotę, która zostanie pobrana z karty. Dalej można już przejeżdżać przez wszystkie stanowiska pobierania opłat oznaczone znakiem AutoPASS bez zatrzymywania się.

Należy pamiętać, że karta powinna być ważna przez następne 3 miesiące.

-przejeżdżając przez punkt poboru opłat, opłata pobierana jest automatycznie z opłaconego z góry konta. Niewykorzystane środki zostają zwrócone na konto w ciągu 85 dni.

-kartę kredytową można zarejestrować wcześniej lub trzy dni po przejeździe przez pierwsze stanowisko pobierania opłat

 Źródło: Visit NorwayPolar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas