Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Inspiracje

Nordkapp czyli Przylądek Północny

Nordkapp leżący na wyspie Mageroya kojarzony jest z najdalej wysuniętą częścią Europy. Geografowie nie są zgodni, gdzie leży prawdziwy kraniec naszego kontynentu, lecz na pewno nie jest nim Przylądek Północny. Mimo to Nordkapp jest chętnie odwiedzany przez rzeszę turystów z różnych krajów. Urwisko o wysokości 307 metrów, zawsze był popularnym i ważnym znakiem nawigacyjnym dla pływających na północy żeglarzy.

W 1553 roku angielski odkrywca Richard Chancellor chciał odkryć Przejście Północno – Wschodnie czyli morską drogę do Azji i mimo, że wyprawa zakończyła się niepowodzeniem to na mapach pojawiła się nowa nazwa: Przylądek Północny. Do najznamienitszych podróżników, odwiedzających Nordkapp należałoby wymienić późniejszego króla Francji Ludwika Filipa Orleańskiego, przebywającego tu na wygnaniu, króla Norwegii Oskara II czy króla Syjamu (obecnie Tajlandii) Chulalongkorna. Docierali oni na Nordkapp statkami bądź łodziami. Obecnie Przylądek Północny połączony jest tunelem drogowym ze stałą częścią lądu. Na potrzeby turystów został również wybudowany Ośrodek Przylądka Północnego, składający się z między innymi z restauracji, barów, kawiarni, hotelu, muzeum i olbrzymiego sklepu, gdzie można zakupić pamiątki takie jak pocztówkę z okolicznościowym znaczkiem i stemplem. Jest również kino wyświetlające film o Nordkappie. Znajduje się tam też ekumeniczna kaplica, w której można się pomodlić lub wziąć ślub.

Jednym z symbolów Nordkappu jest duży metalowy globus, który został ustawiony na punkcie widokowym w 1978 roku. Obraca się on w czasie silnego wiatru. Na płaskowyżu znajduje się też pomnik "Dzieci Ziemi", który składa się z 7 dużych kół, z różnymi motywami. Został on stworzony w ciągu 7 dni przez 7 dzieci ze wszystkich kontynentów i symbolizuje nadzieję, przyjaźń, szczęście i współpracę ponad granicami dzielącymi różne kraje.

Odwiedzając Nordkapp latem można zaobserwować wędrówkę słońca niezachodzącego za horyzont. Oprócz tego można podziwiać piękną przyrodę na wyspie, roślinność tundrową, renifery oraz różne gatunki ptaków. Zimą duże wrażenie robi ośnieżona okolica oraz możliwość zobaczenia zorzy polarnej. Nordkapp zachwyca o każdej porze roku.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas