Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Zorza polarna - Finlandia

 • Cena od: 3 850 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Finlandia
 • Długość: 4 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Indywidualny wyjazd na poszukiwanie zorzy polarnej w Finlandii, w dowolnie wybranym przez Ciebie terminie.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa (istnieje możliwość dolotu z innego lotniska)
 • 3 noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 3 śniadania w postaci bufetu w hotelu
 • udział w wycieczce  w celu poszukiwania zorzy polarnej
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 3 śniadaniami w postaci bufetu w hotelu 
 • transferów lotniskowych (polecamy taxi)
 • wydatków własnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.


Dopłata do hotelu 4*: 400 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 3*: 650 PLN za osobę
Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 4*: 750 PLN za osobę

Istnieje możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe noclegi i atrakcje (w zakładce "Informacje dodatkowe").

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 dzień 
Po śniadaniu czas wolny. Można udać sie do Arktikum, gdzie muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju” dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna oraz odwiedzić lodową komnatę.

Wieczorem udajemy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Samochód odbiera nas z hotelu i wyjeżdżamy na północ od Rovaniemi. Uciekając od miejskich świateł zwiększamy szanse na jej wypatrzenie. Ciepły napój i przekąska przy ognisku. Powrót do hotelu. Czas trwania wycieczki: 4 godziny.

3 dzień
Po śniadaniu czas wolny na dodatkowe atrakcje.

4 dzień
Przejazd na lotnisko i wylot z Rovaniemi. Powrót do Polski.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji:

Śnieżny Hotel - Przeżyj niesamowitą noc wśród mroźnych ścian! Wieczorem przewodnik odbierze Cię z hotelu w Rovaniemi i udacie się do Śnieżnego Hotelu.

Po zakwaterowaniu następuje zwiedzanie oraz kolacja. Po posiłku nocleg w ciepłych śpiworach. Rano następuje pora na śniadanie i powrót do hotelu w Rovaniemi.

Nocleg w Śnieżnym Hotelu – 130 EUR/os.

Zwiedzanie Śnieżnego Hotelu - Jeśli nie masz ochoty spędzać całej nocy w Śnieżnym Hotelu, a interesuje Cię jego wygląd od środka masz szanse zaspokoić swoją ciekawość! Podczas pobytu w hotelu możesz dodatkowo odwiedzić śnieżną restaurację lub skorzystać z jego dodatkowych atrakcji.

 • Zwiedzanie Śnieżnego Hotelu z przewodnikiem, przekąski – 40 EUR/os.

Wioska Świętego Mikołaja – Odwiedź słynną wioskę ulubieńca ludzi na całym świecie! W czasie wycieczki masz szansę odwiedzić Mikołaja w jego biurze, a także wysłać specjalne pocztówki. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o przekroczeniu bieguna północnego, a w przypadku dojazdu do wioski saniami zaprzężonymi w renifery – reniferowe prawo jazdy.

 • Wioska Św. Mikołaja + reniferowe zaprzęgi, 4h – 153 EUR/os.
 • Wioska Św. Mikołaja + skutery śnieżne,obiad, 6h – 213 EUR/os.

Psie zaprzęgi, 3h – 163 EUR/os.– Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród niesamowitych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi ok 1,5h.

Skutery śnieżne - Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku.
Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii i 18 lat w Norwegii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby.

W zależności od wybranej opcji na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka nocą, łowienie ryb, czy odwiedzenia farmy psów husky.

 • Skutery śnieżne, 2h – 99 EUR/os.
 • Skutery śnieżne nocą, 3h - 121 EUR/os.
 • Skutery śnieżne do Farmy Husky, 3h – 142 EUR/os.
 • Skutery śnieżne + łowienie ryb, 3,5h – 121 EUR/os.
 • Skutery śnieżne + łowienie ryb, 6h - 181 EUR/os.

Przejazd na nartach z przewodnikiem, 3h – 68 EUR/os. - Wycieczka na nartach biegowych, wśród zaśnieżonych wzgórz i dolin. W połowie przejażdżki następuje przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Transfer z hotelu oraz sprzęt zapewniony jest przez organizatora.

Spacer w rakietach śnieżnych, 3h – 79 EUR/os. - Wycieczka w rakietach śnieżnych, poprzez pokryte śniegiem wiejskie krajobrazy. W trakcie spaceru przewidziana jest przerwa na przekąski i ogrzanie się przy ognisku. Transfer z hotelu oraz sprzęt zapewniony jest przez organizatora.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas