Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Sylwester w Laponii - wyjazd indywidualny

 • Cena: 1 390 €
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Finlandia
 • Długość: 6 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot

Przywitaj Nowy Rok pod kołem podbiegunowym - w pięknej Laponii! Czekają na Ciebie szaleństwa w śniegu, polowanie na zorzę polarną i impreza sylwestrowa z samym Świętym Mikołajem! Zatrzymasz się w Pyha pośród typowego lapońskiego krajobrazu. Region oferuje mnóstwo atrakcji, nie ma więc mowy o nudzie. Wyruszysz w rakietach śnieżnych na spotkanie z Aurorą Borealis, zatańczysz na Elfim Disco, a na dobrze utrzymanych trasach możesz uprawiać narciarstwo biegowe czy zjazdowe.

Cena: 1390 EUR/os. przy 2 osobach

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transfery z i na lotnisko
 • 5 noclegów w pokoju 2-osobowym w hotelu 3*
 • pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja)
 • wycieczkę w rakietach śnieżnych na oglądanie zorzy polarnej (4h)
 • imprezę sylwestrową u św. Mikołaja:
  • transfery
  • uroczysta kolacja
  • show muzyczne
  • kieliszek szampana lub napoju bezalkoholowego dla dzieci
  • Elfie disco
  • atrakcje Santa Parku: kula śnieżna, możliwość przesłania życzeń noworocznych przez Joinmetube, wizyta na poczcie Mikołaja, wizyta w galerii lodowej, elfie warsztaty i nauka kaligrafii, wycieczka kolejką prezentującą poszczególne pory roku w Finlandii, wizyta w piekarni pierników, dla dzieci: plac zabaw - Angry Birds
 • opiekę polskiego rezydenta
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 7000 PLN

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego do Rovaniemi (Warszawa – Rovaniemi – Warszawa od ok. 1300 PLN)
 • pozostałych atrakcji Santa Parku, zakupu drinków i napoi w Santa Parku
 • karnetu narciarskiego, wypożyczenia sprzętu oraz dodatkowych atrakcji

1 dzień - ROVANIEMI - PYHA
Przylot do Rovaniemi, spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu w Pyha. Zakwaterowanie, odpoczynek i kolacja w restauracji hotelowej.

2 dzień - PYHA
Śniadanie w hotelu. O tej porze roku możecie liczyć na piękną, śnieżną pogodę, która zachęca do sportów zimowych lub spacerów. Okolica oferuje wiele atrakcji dodatkowych (pełna lista w zakładce ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH). Tego dnia chętni mogą udać się na opcjonalną przejażdżkę zaprzęgiem reniferów przez ośnieżone lasy Laponii. Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem na farmę reniferów. Po wycieczce dla każdego z uczestników kubek gorącej herbaty oraz możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku (koszt wycieczki 95 EUR).
A jeśli tego będzie Wam mało, możecie spróbować swoich sił w zawodach gokartowych (koszt atrakcji 60 EUR).
Po powrocie do hotelu kolacja w restauracji hotelowej.

3 dzień - ROVANIEMI - SYLWESTER U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do kopalni ametystu, wyjazd na szczyt góry Snowcatem (koszt wycieczki 95 EUR).
Lunch, transfer do Rovaniemi - miejscowości położonej na kręgu polarnym. Sylwestra spędzicie w Santa Parku, gdzie na zabawę i uroczystą kolację zaprasza sam Święty Mikołaj wraz z elfami - każdy będzie mógł doświadczyć prawdziwej magii Laponii! W trakcie zabawy sylwestrowej można zwiedzić galerię lodową, potańczyć na elfim disco, a gości pożegna pokaz sztucznych ogni. Po zakończeniu imprezy powrót do hotelu.

4 dzień - POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ
Po śniadaniu odpoczynek lub spacer po okolicy. Chętni mogą poszaleć na nartach lub snowboardzie na stoku Pyha. Wieczorem udacie się w rakietach śnieżnych na poszukiwanie zorzy polarnej. Przeżyjecie niesamowity wieczór obserwując zjawisko zorzy polarnej z dala od miejskich świateł! Wycieczka rozpoczyna się od przejścia poza miasto w rakietach śnieżnych. W czasie obserwacji możliwość upieczenie kiełbasek przy ognisku. Lunch i kolacja w hotelu obok stoku.

5 dzień - PYHA
Po śniadaniu czas na atrakcje dla chętnych: narty, snowboard lub przejażdżkę psimi zaprzęgami. Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród malowniczych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka, to jest wycieczka dla Ciebie. Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której dowiesz się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. (koszt wycieczki 120 EUR, czas powożenia wynosi około 1,5h).

Po południu możecie skorzystać z kolejnej atrakcji, którą oferuje Laponia - przejażdżki na skuterach śnieżnych. Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby. (koszt wycieczki 100 EUR/os, czas ok. 2h)

Lunch i kolacja w hotelu obok stoku.

6 dzień - PYHA - ROVANIEMI - WYLOT
Śniadanie i transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami w Resorcie Pyha 3* lub w domkach o podobnym standardzie.

Wyżywienie

Pełne wyżywienie w hotelu: 5 śniadań. 4 lunche, 5 kolacji, w tym uroczysta kolacja sylwestrowa + lampka szampana.

Przykładowe formy dodatkowych atrakcji

Skutery śnieżne, 2h – 100 EUR/os.

Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby.

Zaprzęgi reniferów, 2,5h – 95 EUR/os.

Niezapomniana przejażdżka zaprzęgiem reniferów przez ośnieżone lasy Laponii. Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem na farmę reniferów. Po wycieczce dla każdego z uczestników kubek gorącej herbaty oraz możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku.

Psie zaprzęgi, 3h – 120 EUR/os.

Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród malowniczych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka, to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi około 1,5h.

Zawody gokartowe - 60 EUR/os.

Wypróbuj swoich sił na lodowym torze gokartowym! Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie, by po chwili móc brać udział w wyścigu.

Kopalna ametystu – 95 EUR/os.

Wycieczka do jedynej w Europie czynnej kopalni ametystu. Malowniczo położona na wzgórzu, na które uczestnicy podjadą Snowcatem - specjalnym pojazdem do jazdy po śniegu. W trakcie zwiedzania każdy będzie miał możliwość pomóc w wydobyciu tego pięknego kamienia.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas