Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Finlandia: Zorza polarna u Świętego Mikołaja- wycieczka z pilotem

 • Cena od: 6 980 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Finlandia
 • Długość: 5 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot Polski pilot

Zimowy wyjazd z pilotem do Rovaniemi. Odwiedziny u Świętego Mikołaja, poszukiwanie zorzy polarnej. Zakwaterowanie w hotelach 3*, wyżywienie, transfery, ubezpieczenie i kilka atrakcji (psie zaprzęgi, skutery śnieżne, renifery) do wyboru.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa - Rovaniemi - Warszawa
 • opieka polskiego pilota
 • noclegi w hotelu 3* w pokoju dwuosobowym
 • 4 śniadania w hotelu
 • zwiedzanie Muzeum Arktikum
 • wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja
 • wycieczka: Poszukiwanie zorzy polarnej
 • transfery w Finlandii
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie zawiera:

 • pozostałego wyżywienia 
 • wydatków własnych
 • wycieczek fakultatywnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy: 20 PLN/os.

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 PLN

1 dzień - Warszawa - Rovaniemi
Wylot z Polski i przylot do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

2 dzień - Muzeum Arktikum
Po śniadaniu udajemy się do Arktikum, gdzie muzeum, centrum nauki, sala konferencyjna i restauracja, zlokalizowane są w jednym budynku, który sam w sobie jest atrakcją architektoniczną. Wizyta w muzeum stanowi doskonały wstęp do „podboju" dalekiej północy. Poznajemy historię, kulturę, wierzenia i styl życia rdzennych mieszkańców tego regionu – Samów. Odkryjemy także piękno i zagadki Arktyki. Odwiedzający dowiadują się także o zmianach klimatycznych zachodzących za Kołem Podbiegunowym. W muzeum można poleżeć pod modelem nieba, na którym swoisty spektakl odgrywa zorza polarna oraz odwiedzić lodową komnatę. Po wizycie w Arktikum wybierzemy się na spacer po Rovaniemi. Po powrocie do hotelu przewidziany jest czas wolny. Nocleg.

Dla chętnych fakultatywne atrakcje:
Nocne safari na skuterach śnieżnych (3h - 138 EUR/os.)-  przy sprzyjającej pogodzie możliwość obserwacji zorzy polarnej.
Wycieczka rozpoczyna się od tranferu z hotelu do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora: ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. W czasie jazdy przewidziane są postoje na podziwianie arktycznej przyrody oraz ciepłe napoje i lekki posiłek przy ognisku. Uwaga: w czasie wycieczki podróżuje się w dwie osoby na jednym skuterze.

3 dzień - Spotkanie z Mikołajem
Po śniadaniu wyjazd do Wioski Świętego Mikołaja. Najpierw samochodem, a następnie reniferowymi zaprzęgami ruszamy do Wioski Świętego Mikołaja. Możliwość wysłania kartki z Koła Podbiegunowego, zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i czas na zakupy pamiątek. Uczestnicy otrzymują reniferowe prawo jazdy oraz certyfikat przekroczenia Koła Podbiegunowego. Powrót do hotelu, czas wolny.

4 dzień Poszukiwanie Zorzy Polarnej
Śniadanie. Czas wolny i możliwość skorzystania atrakcji fakultatywnych. Wieczorem udajemy się na poszukiwanie zorzy polarnej. Samochód odbiera nas z hotelu i wyjeżdżamy na północ od Rovaniemi. Uciekając od miejskich świateł zwiększamy szanse na wypatrzenie zorzy polarnej. Ciepły napój przy ognisku, po czym krótki spacer w rakietach śnieżnych w poszukiwaniu zorzy. Powrót do hotelu.

Dla chętnych fakultatywne atrakcje:
Wycieczka psimi zaprzęgami (ok. 2h 30 min - 175 EUR/os.)
Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem w hotelu, po czym udajemy się do ośrodka psów husky. Tutaj odbywa się krótka lekcja instruktażowa na temat radzenia sobie z zaprzęgiem. Na saniach jedzie jedna lub dwie osoby, przy czym każda ma możliwość prowadzić zaprzęg. Przejazd trwa półtorej godziny. Na szlaku raz jesteś pasażerem, a raz kierującym zaprzęg, czyli maszerem. W czasie wycieczki organizowane są krótkie postoje na zdjęcia, podziwianie widoków lub ciepły napój. Odpowiednie ubranie i obuwie gwarantuje organizator. Zawarte jest ono w cenie safari.

Reniferowe zaprzęgi (2h 30 min - 142 EUR/os.)
Przejazd do parku reniferów, gdzie rozpoczyna się przejażdżka saniami ciągniętymi właśnie przez te zwierzęta. Przeprawa przez ośnieżony las do ośrodka, w którym przy ognisku przyrządzimy kiełbaski i napijemy się tradycyjnej fińskiej kawy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na niebie zobaczymy zorzę polarną. Powrót na saniach do parku, a następnie samochodem do hotelu.

5 dzień - Powrót do Polski
Przejazd na lotnisko i wylot z Rovaniemi. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Pożeganie grupy z pilotem i zakończenie wycieczki.

Podobne oferty

Zorza polarna pod Tromso, wycieczka z pilotem
Wycieczka do stolicy zorzy polarnej - Tromso. Opieka polskiego pilota, poszukiwanie zorzy polarnej, psie zaprzęgi, noclegi w hotelach 3*, noc w obozie Samów, wyżywienie i transfery. opis oferty »
Zorza polarna - Finlandia

Zorza polarna - Finlandia

HotelSamolot 4 dni
od: 3 850,00 zł
Zimowy wyjazd do Rovaniemi. Poszukiwanie zorzy polarnej. Zakwaterowanie w hotelach 3*, transfery, ubezpieczenie. Dla chętnych dodatkowe atrakcje, na przykład wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja. opis oferty »
Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas