Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

ALASKA - POTĘGA NATURY z pilotem

 • Cena od: 4090 EUR + 1000 PLN
 • Dostępne terminy i ceny:

 • Sezon: lato lato
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Alaska
 • Długość: 14 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot Polski pilot

Wycieczka na Alaskę na spotkanie z potęgą przyrody. Zobaczysz unikalne krajobrazy tundry i tajgi, majestatyczny szczyt Denali oraz lodowiec Exit. Pokonasz niezwykle malownicze drogi, wykąpiesz się w gorących źródłach, wybierzesz w rejs na połów halibuta.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot na trasie warszawa - Anchorage - Warszawa
 • transport samochodem 5 os. lub minibus 7-8 os.
 • 12 noclegów w motelach - pokoje 2 os.
 • opieka pilota podczas trwania wycieczki
 • opłaty drogowe i paliwo
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 40000 EUR (obejmuje następstwa chorób przewlekłych), NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstepów do odwiedzanych obiektów: 150 USD
 • wyżywienia, (każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Ceny żywność w USA są porównywalne z cenami w Polsce. Posiłek w tzw. "fast foodzie" kosztuje ok. 6-10 USD, Posiłek w restauracji 15 -25 USD, Można również kupować gotowe dania sklepach spożywczych). Sugerowany budżet: 13 dni x 25 USD = 325 USD
 • wycieczek dla chętnych 
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

1 dzień
Wylot do USA. Przylot do Anchorage. Spacer po centrum stolicy Alaski.

2 dzień ANCHORAGE
Wizyta Muzeum Dziedzictwa Kulturowego Alaski (Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich). Przejazd w okolice Parku Narodowego Denali. Nocleg w motelu.

3 dzień PARK NARODOWY DENALI
Całodniowa wycieczka specjalnym parkowym autobusem do Wonder Lake. Po drodze widoki na lodowce, ośnieżone pasma górskie oraz McKinley – najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Obserwacja dzikich zwierząt zamieszkujących Park m.in. łosie, karibu, niedźwiedzie, wilki. Na trasie postoje w centrach informacyjnych dla odwiedzających z wystawami i prezentacjami multimedialnymi, możliwość krótkich trekkingów. Wieczorem powrót na nocleg do motelu.

4 dzień FAIRBANKS
Rano przejazd do Fairbanks. – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Spacer po znajdującym się w centrum miasta parku kolonizatorów, ukazującym początki współczesnego osadnictwa i eksploatacji Alaski. Następnie odwiedzimy wspaniałe Muzeum Arktyczne przy uniwersytecie w Fairbanks. Nocleg w motelu.

5 dzień CHENA HOT SPRINGS
Przejazd do Chena Hot Springs. Kąpiel w gorących źródłach. Zobaczymy tam dużą hodowlę psów zaprzęgowych. Dla chętnych wizyta w muzeum lodowym, krótki trekking po okolicznych lasach i wzgórzach. Wieczorem ostrożny powrót przez lasy pełne łosi do Fairbanks. Nocleg w motelu.

OPCJONALNIE, dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki np.
- przelot do Barrow, najbardziej na północ wysuniętej miejscowości USA, położonej nad morzem Beauforta, (koszt. ok. 790 – 850 USD)
- całodniowa wycieczka do linii kola podbiegunowego tzw. Dalton Highway - szutrowa droga prowadząca na północ Alaski wzdłuż słynnego ropociągu transportującego ropę z dalekiej północy (koszt. ok. 150 - 200 USD).

6 dzień NORTH POLE
Przejazd na południe. Na trasie postój w North Pole – wioska św. Mikołaja, odpowiednik lapońskiego Rovaniemi w Europie – zakupy świątecznych prezentów. Następnie przejazd pod lodowiec Gulkana – możliwość trekkingu do lodowca. Nocleg w okolicach Denali Hwy. Skąd rozpościerają się przepiękne widoki na ośnieżone szczyty górskie.

7 dzień– VALDEZ
Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St. Elias do Valdez. Spacer po mieście. Odpoczynek. Nocleg w motelu.

8 dzień VALDEZ
Wizyta w stacji pomp rurociągu naftowego transportującego ropę przez całą Alaskę. Wizyta w muzeum historii miasta, które doświadczyło wielkiej tragedii w roku 1964, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło prawie wszystkie budynki. Przejazd do Anchorage na trasie liczne punkty widokowe na góry i lodowce. Zakupy w mieście, następnie przejazd na półwysep Kenai. Nocleg w motelu na trasie.

9 dzień – SEWARD
Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wizyta w Alaska Sealife Center - morskim akwarium (można tutaj m.in. dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy foką, a lwem morskim, zobaczyć wiele gatunków ryb i ptaków zamieszkujących morza Alaski). Nocleg w motelu Seward.
OPCJONALNIE, dla chętnych:
rejs statkiem wzdłuż fiordów półwyspu Kenai – lodowce, wieloryby, orki, lwy morskie. W zależności od wariantu trasy i długości trwania cena rejsu waha się od 80 – 150 – 180 USD

10 dzień LODOWIEC EXIT
Spacer pod czoło lodowca Exit. Chętni mogą udać się na całodniowy trekking do pola śnieżnego Harding - przepiękne widoki na lodową pustynię zasilającą dziesiątki lodowców. Nocleg w Seward.

11 dzień KENAI
Przejazd przez malowniczy, pełen dzikich zwierząt półwysep Kenai do położonego na końcu drogi miasteczka Homer, które znane jest jako światowa stolica halibuta. Spacer po mieście, odpoczynek Nocleg w Homer.

12 dzień HOMER
Pobyt w Homer. Zwiedzanie muzeum wysp i Oceanu wokół Alaski. Po południu przejazd do Anchorage. Nocleg w motelu.
OPCJOANALNIE dla chętnych
- rejs na połów halibuta – ok. 120 USD (pół-dniowy rejs)
- przelot samolotem – oglądanie niedźwiedzi w naturalnym środowisku w zależności od ilości godzin – ok. 560 - 650 USD

13 dzień ANCHORAGE
Ostatni spacer po mieście, ewentualne zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

14 dzień
Przylot

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas