Infolinia, rezerwacje - pn - pt: 9:00-17:00 12 641 97 25 info@polartravel.pl

Zorza polarna Tromso - Nordkapp - Kirkenes, Norwegia - wycieczka z pilotem

 • Cena: 7 650 zł
 • Sezon: zimazima
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
 • Kraje: Norwegia
 • Długość: 5 dni
 • Dodatkowe informacje:

  Hotel Samolot Statek Polski pilot

Zimowa wyprawa na północ Norwegii!

Podczas wyjazdu czeka na Ciebie nocleg w lavvu, poranna przejażdżka psimi zaprzęgami, oraz 2-dniowy rejs statkiem Hurtigruten od Tromso do Kirkenes, na trasie którego dotrzemy na Nordkapp (Przylądek Północny) stanowiący najbardziej wysunięty na północ punkt Europy.

Pierwszy nocleg w zlokalizowanym z dala od zabudowań obozie Samów i dwie kolejne noce na morzu stanowią idealne warunki do obserwacji zorzy polarnej! Ostatniego dnia w Kirkenes masz możliwość skorzystania z dodatkowych, opcjonalnych atrakcji takich jak wizyta w Lodowym Hotelu, czy rajd skuterami śnieżnymi. 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • opieka polskiego pilota
 • przelot na trasie Warszawa - Tromso i Kirkenes - Warszawa
 • rejs statkiem Hurtigruten na trasie Tromso – Kirkenes 
 • 2 noclegi w kabinach dwuosobowych na statku 
 • 2 śniadania i 2 kolacje na pokładzie statku 
 • 1 nocleg w hotelu 4* w pokoju dwuosobowym 
 • 1 śniadanie w postaci bufetu w hotelu 
 • 1 kolacja (kolacja trzydaniowa lub bufet) w hotelu 
 • 1 nocleg w namiocie lavvu (tradycyjny namiot ludu Samów) 
 • 1 śniadanie i obiad w obozie Samów 
 • 1 tradycyjna kolacja Samów-Bidos (mięso renifera z warzywami, możliwa wegetariańska wersja kolacji) w trakcie wycieczki do obozu 
 • udział w wycieczce do obozu Samów znajdującego się poza miastem 
 • wycieczka psimi zaprzęgami 
 • transfery z i na lotnisko w Norwegii 
 • zwiedzanie Tromso z polskim pilotem 
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR) i NNW (7 000 PLN)

Zorza polarna (Aurora borealis, aurora australis)Zjawisko świetlne obserwowane na wysokich szerokościach geograficznych, występuje głównie za kołem podbiegunowym, np. w Islandii, północnej Finlandii, północnej Norwegii. W sprzyjających warunkach bywa widoczna nawet w okolicach pięćdziesiątego równoleżnika. Zjawisko to przybiera różne natężenie i kolory.

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Tromso. Z lotniska wyruszamy do obozu poza miasto, aby spędzić arktyczną noc w namiocie lavvu (tradycyjny namiot północnego ludu Samów, zamieszkującego Norwegię i Finlandię). Przewodnicy pokażą Ci jak przygotować się do zimowego kempingu, zjesz tradycyjną kolację Samów - Bidos (mięso renifera z warzywami), a przy sprzyjających warunkach pogodowych już tego wieczoru masz szansę na obserwację zorzy polarnej.

2 dzień
Po śniadaniu przejażdżka psim zaprzęgiem, obiad w obozowisku Samów i powrót do miasta. Spacer po Tromso z pilotem. Wieczorem wyruszamy do portu, aby rozpocząć rejs Hurtigruten. Po zakwaterowaniu w dwuosobowych kabinach kolacja na promie. W nocy szansa obserwacji zorzy polarnej.

3 dzień
Dzień spędzamy na promie podziwiając piękne widoki norweskiego wybrzeża. Statek płynie przez Magerøysund na krótki postój do Hammerfest, a następnie do Honningsvag, stolicy Przylądka Północnego.

Przylądek Północny, Nordkapp – 144 eur/os. – 3h – Zapraszamy na wycieczkę, podczas której zapoznasz się z subarktycznym krajobrazem oraz odwiedzisz najdalej wysunięty na północ punkt w Europie. Latem możesz spotkać tu stada reniferów, a zimą zobaczyć zorzę polarną. Wycieczka obejmuje wizytę w North Cape Hall, gdzie możesz zobaczyć panoramiczny film o Finnmark i Przylądku Północnym, kupić pamiątki, wysłać pocztówki oraz odpocząć przy przekąsce.

Na pokładzie śniadanie i kolacja. Kolejna noc polowania na zorzę polarną z pokładu statku.

4 dzień
Śniadanie, zejście z promu i przejazd do hotelu w Kirkenes. Czas wolny na dodatkowe atrakcje. Przykładowe wycieczki:

Zwiedzanie Śnieżnego Hotelu, 1,5h – 69 eur/os. - Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do śnieżnego hotelu, w którym można spotkać przyjazne renifery, wesołe psy husky i spacerować po zamarzniętym jeziorze. Po powitalnym drinku przy lodowym barze, zobaczysz śnieżne apartamenty, lodowe rzeźby i wspaniałe śnieżne dekoracje.

Połowy krabów, 4h – 200 eur/os. - W czasie wycieczki masz szansę poznać tajniki połowu oraz przyrządzania krabów królewskich. Masz także szanse na zjedzenie tego niezwykłego przysmaku. Dojazd do miejsca połowu odbywa się za pośrednictwem skutera śnieżnego (prowadzonego przez przewodnika).

Skutery śnieżne, 2h – 210 eur/os. - Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 18 lat. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby (za dodatkową opłatą). Wycieczka rozpoczyna się od transportu z hotelu lub lotniska do bazy skuterów śnieżnych, gdzie po zaopatrzeniu się w niezbędne wyposażenie (zapewniane przez organizatora ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask) wszyscy przechodzą kurs jazdy skuterem. Po szkoleniu rozpoczyna się prawdziwa zabawa i szaleństwa na skuterach. W czasie wieczornej wyprawy, masz kolejną szansę zobaczyć zorzę polarną.

5 dzień
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Polar Travel - o nas

Nasza oferta skupia się na kierunkach północnych i dotyczy głównie Skandynawii oraz Arktyki. Jesteśmy także przedstawicielem organizatorów rejsów polarnych na Antarktydę oraz Biegun Północny.

Więcej ›

Najlepsze oferty specjalne

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj
informacje o promocjach, nowościach!

Dołącz do nas